Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, czyli jak seniorzy przebywający na emeryturze i radzą sobie z nadmiarem wolnego czasu

Przejście na emeryturę lub ewentualnie rentę, praktycznie w każdym przypadku wiąże się z nadwyżką czasu, który przecież trzeba wypełnić, najrozsądniej w jakiś sensowny sposób. Można oczywiście w ogóle nie podejmować jakichkolwiek kroków, lecz wtedy życie emeryta będzie naprawdę nużące i co gorsza, może skończyć się popołudniami spędzanymi przed telewizorem. Tymczasem osoby po siedemdziesiątce, a nawet osiemdziesiątce, mogą zachować fantastyczną kondycję tak fizyczność, jak i umysłową.
senior
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Osoby starsze na szczęście nie znalazły się całkiem na społecznym marginesie. Za sprawą telewizji i akcji charytatywnych ciągle powraca temat problemów, z jakimi borykają się nasi dziadkowie bądź rodziciele. Nade wszystko kieruje się uwagę na brak właściwej pomocy medycznej, co jednakże w jakimkolwiek wypadku nie oznacza, że inne potrzeby staruszków schodzą na drugi plan.Miejskie domy kultury organizują zajęcia dla seniorów, a wybrane ośrodki idą jeszcze krok naprzód i w efekcie takich działań babcie przychodzą do przedszkoli, żeby odpowiadać na ciekawe, a przy okazji fascynujące pytania szkrabów. Z kolei dla tych bardziej wymagających sześćdziesięciolatków powstały tzw. uniwersytety trzeciego wieku. Tak pomyślane zajęcia dla seniorów pozostają świetnym pomysłem dla osób, które chcą rozwijać swoje własne pasje i ciągle stawiają na ustawiczny rozwój swojej osobowości.


rozwój osobisty
Author: Tyler Hebert
Source: http://www.flickr.com
W ten sposób można zrealizować swoje marzenia, które zostały wcześniej zarzucone np. ze względów finansowych bądź czasowych. Dobrym pomysłem bywa także działalność w kole gospodyń wiejskich. Ta propozycja jest adresowana dla pań mieszkających na wsi, gdzie dostęp do innego rodzaju możliwości rozwoju intelektualnego jest dość ograniczony, lecz jak przekonują gospodynie, taka aktywność daje sporo satysfakcji i zapewnia stały rozwój osobisty.

Odejście na emeryturę bywa okazją do zmiany dotychczasowego trybu życia. Tak panie, jak i panowie mogą teraz przeznaczyć czas na aktywność ruchową. I to wcale nie musi być wyczerpująca jazda na rowerze czy na nartach. Ogromnym wzięciem ze strony emerytów, cieszą się tzw. kijki, czyli nordic walking. Zresztą tutaj nie chodzi tylko o zmęczenie w pochlebnym tego słowa znaczeniu, bo w trakcie promenad nawiązują się nowe znajomości lub odradzają te sprzed dekad.

Masz chęć poznać większą ilość ciekawych informacji na omawiany temat? To poczytaj szczegóły (http://www.unikcars.pl/zabytkowe-samochody/), które właśnie takie informacje mają.

Tak rozumiany rozwój osobisty z pewnością podnosi seniorom poczucie wartości i dodaje fantazji.