Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

ASG, czyli nowy sposób na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali panowie w zasadzie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli tematyką militarną, a szczególnie bronią. Mali chłopcy lubią przykładowo bawić się w wojnę, używając do tego zabawkowych pistoletów lub chociażby kijów służących jako broń. Dojrzali mężczyźni zwykle posiadają własne oszczędności, które mogą przeznaczyć na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

air soft gun
Author: Mad House Photography
Source: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu niezwykle modny był paintball – zabawa opierająca się na strzelaniu do siebie ze specjalnych karabinów na kulki wypełnione farbą. Rozgrywki tego typu zwykle miały miejsce w lesie lub w pobliżu zrujnowanych, pustych budynków. Jednak strzelanie takimi kulkami nierzadko skutkuje znacznym bólem u trafionego uczestnika, a sprzęt do tej zabawy jest raczej kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla paintballa, która jest do tego gratką dla wszystkich fanów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, wykorzystywane do rozrywki.

Broń używana w ASG

Wspomniane repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio zdołano nawet stworzyć tagi granat. Broń tego rodzaju ma w pierwszej kolejności zapewniać bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie wywoływać groźnych zranień. W celu ochrony uczestnicy noszą profesjonalne okulary lub maski na twarz. Pistolety ASG najczęściej wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, który wprawia w ruch nabój. Za naboje służą natomiast kulki z plastiku o średnicy
militaria
Author: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Source: http://www.flickr.com
paru centymetrów, w przeciwieństwie do naboi paintballowych puste w środku.


Właściwe okolice i klimat

W rozgrywkach z zastosowaniem ASG chodzi głównie o oddanie odpowiedniego nastroju. Zwykle więc biorący udział odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, dbając o wierność szczegółom. Do takich detali zaliczać się będą przykładowo elementy stroju poszczególnych zawodników. Broń również może być wykonana z większą lub mniejszą dokładnością.

Jeżeli dokładnie pragniesz poznać informacje na opisywany wątek, to koniecznie wejdź na serwis internetowy. Tam znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

Oczywiście repliki bardziej podobne do prawdziwej broni są znacznie droższe od innych. Wielu miłośników ASG jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo wysokie sumy. Dzięki temu podczas zabawy można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.