Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Bezustannie stawiasz sobie kolejne wyzwania? Sprawdź, w jaki sposób przygotować się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportowa, jaką może uprawiać każdy zdrowy człowiek. Wymaga on naprawdę doskonałej sprawności fizycznej oraz wielu miesięcy przygotowań, gdyż nie da się ukryć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeżeli wobec tego za następny swój cel wziąłeś triathlon, trening powinieneś zacząć odpowiednio wcześniej, aby Twoja pierwsza próba nie zakończyła się totalną porażką.

Pływanie
Author: isox4
Source: http://www.flickr.com
By profesjonalnie podejść do zagadnienia, na początek powinieneś pójść do lekarza, jaki skontroluje czy nie ma żadnych przeszkód do wystartowania z ćwiczeniami. Nie każdy ma możliwości do uprawiania sportów wytrzymałościowych, potrzebujących naprawdę sporo siły i determinacji. Jeżeli orteza biodra zadecyduje, że Twój stan zdrowia pozwala spróbować swoich sił w tym wyzwaniu, możesz zacząć przygotowania uzależnione przede wszystkim od Twojej wydolności.

Osoby nieustannie uprawiające sporty są o wiele lepiej przygotowane aniżeli ludzie, którzy niesystematycznie ćwiczyli. Każdy jednak ma szansę osiągnąć sukces, określając większe bądź mniejsze ramy czasowe ukierunkowane na treningi. Treningi wymagają dużego oddania, więc powinniśmy zastanowić się czy nasza rodzina oraz praca będą mogły obejść się bez nas, gdy będziemy pracować nad swoją formą. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po parę godzin każdego dnia, przez większość dni w tygodniu.Trzeba też zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty, nie tylko w odpowiednie buty do biegania, które ochronią nas przed urazami stawów, szczególnie kolan, lecz również w rower przystosowany do triathlonu. Istotna jest też pewna pianka do pływania, nie hamująca ruchów.
Trening na rowerze
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
To niemałe koszty, dlatego rozeznaj się czy jesteś w stanie sobie na nie pozwolić, bez zrujnowania rodzinnych finansów. Przygotowanie do triathlonu to także dbanie o zdrową dietę, która zagwarantuje nam siłę do ćwiczeń i tak samo istotny czas na regenerację. Znaczenie ma oprócz tego 9-godzinny sen, by nie mieć kłopotów ze zmęczeniem i nie wyczerpywać swojego organizmu.

Jeśli w związku z powyższym postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz rozpocząć już jutro, aby jak najszybciej zadbać o formę. W triathlonie jest ona nadzwyczaj istotna, gdyż kilometry biegów, pływania i jazdy na rowerze mogą naprawdę dać w kość, o czym na pewno już wkrótce się przekonasz.