Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Broń palna na plastikowe kulki? Czy warto?

Ludzie mają różne pasje, niektórzy bywają na zajęciach tańca, a część osób lubuje się w broni palnej. Ludzie, którzy zainteresowani tą drugą opcją na pewno wiedzą, czym są repliki air soft gun. Repliki tego typu możemy kupić w niektórych sklepach internetowych. Damy radę znaleźć tam niemal każdy rodzaj broni. Na dodatek koszty replik wcale nie są takie duże, choć tu również sporo jest zależne od modelu broni. Najbardziej atrakcyjne jest to, że repliki air soft gun są na kulki, czyli dzięki tym replikom możemy choć trochę wypróbować się, jako strzelec.

air soft gun
Author: Mad House Photography
Source: http://www.flickr.com
Organizowane są rozgrywki z użyciem tych replik, ale bywają one również używane w ramach ćwiczeń taktycznych. Co istotne taką replikę każdy z nas może sobie kupić. Nasze rodzime prawo uważa je, jako zabawki, chociaż dla osób, które je mają są to raczej cuda techniki, a nie jakieś drobiazgi.

Broń palna dla każdego

Dobrze wiemy, że nie każdy chce sobie wyrobić zezwolenie na broń. Oczywiście mało, kto ma potrzebę posiadać broń w domu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, chociaż odrobinę podnieść sobie, od czasu do czasu poziom adrenaliny. W takiej sytuacji ludzie często, zamiast siadać do gier komputerowych stawiają na rozgrywki ze swoimi repliki air soft gun w dłoni, takimi jak na przykład tu. Są to rozgrywki w czasie, których używa się replik broni palnej, które ładuje się plastikowymi kulkami. To rzeczywiście świetna rozrywka, która daje możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Są ludzie, którzy posiadają po parę lub nawet kilkanaście replik w mieszkaniu.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak myślisz, wcześniejsza strona (https://e-hunter.pl/smycz-treningowa-dla-psa-hunter-convenience) również przedstawia wartościowe źródło informacji, które odnosi się do tej problematyki.

Choć cena jednej repliki nie jest duża, bo wiadomo, że jest to sprzęt, który będzie można używać długi czas, to, gdy ktoś posiada więcej niż 5 takich replik i chce kupić jeszcze więcej to, taka rozrywka będzie go trochę kosztowała. Dlatego dla wielu osób wydawanie 300 złotych za replikę jakiejś broni tylko po to, żeby raz na jakiś czas pobiegać po lesie w ramach jakiejś fikcyjnej rozgrywki, to za duża kwota.

Zresztą dla wielu osób to nie ma sensu. Jednak są ludzie, którzy pasjonują się tego typu sprzętem i powinniśmy dać uprawiać im ich pasję. Poza tym trzeba pamiętać, że chociaż to nie jest broń, a zabawka, to można zrobić komuś krzywdę, gdy osoba, którą trafimy nie ma ochraniacza – w szczególności gdy trafimy w głowę.

Nie zapominajmy również, że choć jest to zabawka, to raczej dla osób, które mają trochę rozumu w głowie, więc nie wypada kupować repliki broni dzieciakowi, który ma dziesięć lat. Oczywiście w obecnych czasach świat się zmienił i dzieciaki szybciej dorastają, ale niektóre zabawki zostawmy starszym dzieciom i dorosłym.