Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Ciekawe informacje o diecie zwierząt domowych

Karmienie psów i kotów nie jest łatwe, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz odwrotnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki mieszkające w blokach różnią się od swoich dzikich przodków – są mniej odporne na infekcje, bardziej delikatne oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany mają wpływ także karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza bardzo potrzebnych minerałów, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) zawierają bardzo duży wybór pokarmu dla czworonogów– zarówno suchej jak i gotowych dań w sosach. Możemy być pewni, że, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem bardzo szeroki- zaczynając od dań rybnych, poprzez drób po dziczyznę. Dużą popularnością cieszą się karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest podstawowym elementem budującym mięśnie szkieletowe.

Wybierając karmę dla naszych pupili należy zwrócić uwagę również na ich składniki i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla czworonogów małych gatunków, a inne dla wielokilogramowych, dużych hartów lub bernardynów. Purina karmy dla psów uwzględniają wszelkie aspekty psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie wybieranych należą karmy dla psów pronature.

Karmy funkcjonalne mają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych czworonogów, które nie są odporne na choroby i zmagają się ze schorzeniami np układu pokarmowego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej składniki, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi odmienną ilość elementów odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o długie życie naszych ulubieńców dokonujmy mądrego wyboru pokarmów i troszczmy się o zbilansowanie ich posiłków.