Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Ciekawe osobowości branży muzycznej – Slayer i Coma


Choć współcześnie słynnych i wyśmienitych jest dużo zespołów rockowych, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na teraźniejszości thrash metalu, a i obecnie są jedną z najczęściej słuchanych zespołów. Ten wyjątkowo znany zespół podbił publiczność swoim niezrównanym podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił widownię swoim doskonałym brzmieniem, niezrównanym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.
Slayer
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zyskał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer miały w sobie elementy hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli specyficzny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) . Szczególnie Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego ślady można odnaleźć w albumach Hell Awaits.Popularny i ceniony Slayer jest znany z niezwykłego brzmienia piosenek i eksperymentalnych dźwięków. Początkowo odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki zauważeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy zaczęli karierę w metalu. Ta chwila zdecydowanie stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością oraz ma ogromne rzesze słuchaczy na całym świecie, a występuje dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych melomanów mogą szczególnie mocno zaintrygowaćniesamowite reedycje ich krążków.

Spodobał Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę urodziny warszawa pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Tak samo wzięta Coma jest znana z interesujących inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również nietuzinkowych tytułów utworów i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Początkowo odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z Acid Drinkers – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków grupy stanowiły istotny źródło ciekawego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się niezwykłą sławą ,a także ma ogromne ilości fanów w całej Polsce, a współcześnie próbuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych piosenek ważnych muzyków wybornie może doradzić sprzedawca profesjonalnego, wyśmienicie zaopatrzonego portalu muzycznego. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie bez wątpienia zapewnia Coma .

.