Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Ciekawe osobowości branży muzycznej – Slayer i Coma


Choć współcześnie słynnych i wyśmienitych jest dużo zespołów rockowych, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na teraźniejszości thrash metalu, a i obecnie są jedną z najczęściej słuchanych zespołów. Ten wyjątkowo znany zespół podbił publiczność swoim niezrównanym podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił widownię swoim doskonałym brzmieniem, niezrównanym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.
Slayer
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zyskał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer miały w sobie elementy hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli specyficzny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) . Szczególnie Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego ślady można odnaleźć w albumach Hell Awaits.Popularny i ceniony Slayer jest znany z niezwykłego brzmienia piosenek i eksperymentalnych dźwięków. Początkowo odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki zauważeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy zaczęli karierę w metalu. Ta chwila zdecydowanie stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością oraz ma ogromne rzesze słuchaczy na całym świecie, a występuje dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych melomanów mogą szczególnie mocno zaintrygowaćniesamowite reedycje ich krążków. Tak samo wzięta Coma jest znana z interesujących inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również nietuzinkowych tytułów utworów i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses
Source: http://www.flickr.com/
Początkowo odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z Acid Drinkers – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków grupy stanowiły istotny źródło ciekawego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się niezwykłą sławą ,a także ma ogromne ilości fanów w całej Polsce, a współcześnie próbuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych piosenek ważnych muzyków wybornie może doradzić sprzedawca profesjonalnego, wyśmienicie zaopatrzonego portalu muzycznego. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie bez wątpienia zapewnia Coma .

.