Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Co sprawia, że uwielbiamy kinematografię?

Trzeba nieco przemyśleć dlaczego człowiek, który ogólnie nie przepada za filmami jest nietypowy. Oczywiście kinematografia nie jest dla każdego, lecz jakoś się złożyło, że zdecydowana większość z nas lubi obejrzeć co pewien czas filmy dvd czy bardzo ostatnimi czasy modne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
To znaczy seriale TV to były wielce popularne już dekady temu, lecz dopiero takie produkcje jak The Sopranos czy Six Feet Under sprawiły, że nareszcie telewizja nie jest traktowana jako bardzo ubogi krewny kinematografii. Niegdyś popularni aktorzy bali się nawet grywać w serialach, dziś to nie przejdzie.

Cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: często ich podstawowym walorem jest nauka, lecz są również te, które mamy możliwość oglądać jak typowy film. Na przykład Michael Moore zwykł robić interesujące filmy dokumentalne, które dla wielu ludzi są wartościowe, a do tego inteligentne, bardzo oddziałujące na Stany Zjednoczone, cały świat. Przecież kiedy Michael Moore tworzył filmy obrażające George`a Busha Jr, w Waszyngtonie robiono sporo, aby opóźnić o pewien czas premierę filmu, bo akurat się zbliżały wybory na prezydenta. Niezbyt podziwiany teraz polityk co prawda wybrał tak czy siak wybory, lecz i tak dobry film dokumentalny mocno oddziałuje na świat. A poza tym, wiedzy nigdy zbyt mało. Jeżeli mamy bezpłatną naukę, trudno z niej nie skorzystać, prawda?Fajne filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź czego brakuje w Twojej kolekcji i zamów taniej: doskonałe filmy 3d) oglądamy jednakowoż przede wszystkim dla uniesień oraz rozrywki. W sumie nawet wybitne produkcje, klasyki kinowe na miarę Rejsu, Ojca Chrzestnego albo Coś w zasadzie nie cechują się wielce ambitnym poziomem. Tzn.

Zaintrygował Cię ów tekst? Kliknij w podany link i tam znajduje się moja strona (https://rybaczowkarutka.pl/) z dodatkowymi informacjami na wybrany wątek.

to są całkiem ambitne produkcje, genialne pod niemal każdym względem, lecz jakby nie patrzeć jeżeli poszukujemy głębi, to bardziej w księgarni, mimo wszystko filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze uczucie, no tak się wydaje. Jeżeli tak nie jest, to autor artykułu szczerze prosi o przebaczenie.

No właśnie: w następnym tekście należy wyjaśnić z jakich powodów filmy na płycie DVD i 3d są uwielbiane przez większość kinomanów. Czy może w przypadku takich filmów jak przykładowo Avatar nie powinniśmy już mówić o zwykłym przeroście tak zwanej formy nad treścią. Pewnie to w zupełności subiektywna opinia, lecz Avatar to tak czy siak arcydzieło.