Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czemu służą fotografie z lotu ptaka?

Zdjęcia z powietrza wykonuje się nie tylko z płatowca czy też helikoptera. Zakłady fotograficzne mają na to dużo innych sposobów. Częstokroć tańszych i sprawdzających się lepiej w konkretnych sytuacjach niż samolot czy też śmigłowiec. Jako przykład mogę podać wszelakie różne imprezy masowe kiedy to kapitalnie sprawdza się balon który bez żadnego problemu może przez wiele godzin unosić się w jednym i tym samym miejscu i realizować zdjęcia z góry przy pomocy ulokowanego pod nim aparatu fotograficznego.
fotografia
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Aparat ten jest kontrolowany radiowo i może realizować zdjęcia prawie pod każdym kątem. Balonem helowym możemy wykonywać zdjęcia z góry (zobacz: ) z wysokości już od 5 do 150 m. Co ważne za pomocą balonu możemy spokojnie sfotografować miasta ponieważ nie obowiązuje go zakaz lotów nad terenem zabudowanym. Balonu możemy jednak używać przy bezwietrznej pogodzie bądź przy niewielkim wietrze. Podczas wietrznej pogody doskonale natomiast sprawdzi się latawiec. Niemało zakładów fotograficznych specjalizujących się w wykonywaniu zdjęć z góry używa sprzętów własnego projektu i często własnej produkcji. Są to rozmaitego typu drony bezzałogowe: oktokoptery. Mogą one dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.
Fotografii wykonanych w ten sposób używa się w kartografii, w pomiarach geodezyjnych, w nadzorze budowlanym. Są bardzo pomocne przy budowie rozległych inwestycji. Za pomocą zdjęć z góry robi się dokumentację z przebiegu wielkich inwestycji (na przykład z budowy autostrad i dróg).

Hej, sprawdź to, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Wykorzystuje się je także podczas prac archeologicznych. Pałace i zamki oraz obiekty ciekawe pod względem turystycznym także
fotografia
Author: Paul Loebach
Source: Umbra
uwiecznia się tym sposobem. Drony możemy wykorzystać w miejscach o utrudnionym dostępie. Tworzy się także w ten sposób fascynujące edukacyjne filmy o przyrodzie.

Również z powietrza są dziś używane w marketingu. Już nie tylko te największe biznesy zamawiają zdjęcia tego typu (zapraszam tutaj: ). Jak widać ogólnie pojęta fotografia lotnicza ma niemało funkcji i jest dziedziną niezwykle mocno rozwijającą się. Dzięki zastosowaniu tańszych metod niż samolot bądź śmigłowiec na takie zdjęcia mogą dziś sobie pozwolić także nieduże firmy a zakłady fotograficzne specjalizujące się w wykonywaniu takich fotografii na brak zajęć raczej nie narzekają.