Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czy oddziaływanie gier internetowych na nasze dzieci rzeczywiście jest tak bardzo negatywny?

W epoce wszechobecnego Internetu trudno jest ochronić dziecko przed jego oddziaływaniem. Bywa on dziś tak powszechny, zaś jego zasięg tak duży, że komputerowy świat coraz bardziej zauważalnie postrzegany jest w świadomości naszych maluszków jako druga realność.
Dlatego też powinno się dociekać, co pociecha robi w sieci, jakie przegląda portale oraz w jakie gry najbardziej uwielbia grać.


bitefight
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
W Internecie wbrew pozorom nie czają się na twoje maleństwo same zagrożenia i złe treści. Jest duża ilość serwisów internetowych powstałych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój malucha. Różnego rodzaju zabawy edukacyjne mogą ułatwić mu rozróżnianie kolorów, nauczenie się nazw miesięcy czy utrwalenie popularnych angielskich słów. Zabawy poświęcone ściśle rozrywce twojego malucha również nie muszą być dla niego niebezpieczne. W Internecie znane są gry piraci, angry birds, piłka nożna - -> sprawdź dodatkowe informacje. Mnóstwo z nich opartych jest na motywach znanych i kochanych bajek. Zwłaszcza gry piraci, gry o kowbojach czy kosmonautach, pozwalają maluchowi poznać odrębne światy, a oprócz tego rozbudzać jego imaginację. Czasami udostępnione wirtualne quizy służą ulepszeniu uważności i pamięci dziecka.

Ten proponowany artykuł (https://www.viva-system.pl/oferta/sprzedaz-konfetti-2.html) zawiera fascynujące dane na omawiany wątek, zatem, jeśli ta tematyka Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Wszystkie jednak ulepszają jego zdolności manualne. Swego czasu pojawiały się ostre opinie dezaprobaty wobec grom w typie na przykład bitefight. W Bitefight grający zamienia się w wampira czy wilkołaka, uzyskuje złoto czyhając na wrogów, pracując przy grobach oraz zwalczając demony. Razem z uzyskiwaniem wprawy, grający awansuje na coraz bardziej zaawansowany poziom. Pomimo fabuły utrzymanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest zdolna nauczyć malucha spokoju i uporu - godzina z bitefight.


wokalista
Okazuje się, że ostatnio wartość gier jest strasznie przeceniona przez badaczy tematu, a przede wszystkim przez zestresowanych rodziców. To fakt, że znaleźć można w nich potwory, śmierć i przemoc, ale wszystkie wyżej wspomniane rzeczy można jeszcze łatwiej zobaczyć w telewizji.


Nie można zapominać, że gry uczą również wielu potrzebnych,koniecznych dla naszych pociech zdolności, takich jak bystrość, szybkość podejmowania decyzji, łatwiejsze zapamiętywanie, jak również ułatwiają koncentrację i sprawności manualne.