Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą odpowiednie na taras? W jaki sposób zaaranżować te dwa miejsca, jakie proporcje zachować?

Meble ogrodowe są ważną częścią naszego ogrodu, jak i tarasu. Ten drugi jednakże to nie to samo, co ogród, a dużo osób na to nie patrzy. Czy meble, które zakupujemy do ogrodu będzie pasowało również na taras?


Na rynku jest bardzo wiele ciekawych modeli, bogaty asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, że każdy z nas jest w stanie sobie pozwolić na tego typu meble. Są więc sprzęty plastikowe, tanie, popularne, ale dosyć szybko ulegające zniszczeniu, meble z drewna, również często kupowane, trwałe, szlachetniejsze, meble z wikliny coraz chętniej wybierane. Są także inne modele jak meble (zobacz emmi.pl) z rattanu albo meble z metalu. To czy dany rodzaj pasuje do danego ogrodu jest zależne od różnych czynników. W jaki sposób wybrać meble na taras? Przy wyborze mebli na taras najbardziej istotne to uwzględnić styl architektoniczny domu, ponieważ meble z pewnością powinny przy nim dobrze wyglądać.

przejdź
Author: Praktikera
Source: Praktikera
Ważna jest także wielkość tarasu. Na mały warto kupić mniejszych rozmiarów możliwe do złożenia krzesła oraz mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania więcej miejsca to dookoła stołu o dużych rozmiarach można postawić większe krzesła z dużymi oparciami. Na dużym tarasie można także zdecydować się na leżaki, np. takie jak te produkty. Natomiast meble do ogrodu powinny pasować do stylu ogrodu. Jeśli nasz ogród ma styl naturalny to nie porywajmy się na meble plastikowe. Tak samo, jak preferujemy nowoczesny styl powinniśmy zapomnieć o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu w stylu minimalistycznym doskonale pasują sprzęty aluminiowe, ponieważ są lekkie i nowocześniejsze. Analogicznie jak w temacie tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinno się wstawiać przysadzistych foteli czy dużych rozmiarów stołu. Musimy pomyśleć o proporcjach, to one są szalenie ważne.


Meble ogrodowe dobrze jest stawiać na twardym podłożu, bo na trawie będą wchodzić w ziemię. Jeżeli mamy obszerny ogród mogliybysmy zaaranżować go bardziej interesujący sposób. Przede wszystkim poza miejscami do siedzenia dobrze jest pomyśleć o huśtawkach. Huśtawki ogrodowe doskonale się prezentują i przyjemnie się w nich spędza czas. Jeśli mamy pociechy warto pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.