Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czy w ogóle można zrobić dzisiaj karierę w świecie muzyki?

Świat niemalże powariował na tle programów muzycznych - mowa akurat w owym momencie o tych programach, które tak jakby pomagają w szukaniu gwiazd, niesamowitych muzyków. Zasadniczo osiągnięcie ogromnego sukcesu nie jest możliwe, nawet w Stanach Zjednoczonych, ale naturalnie w wielkim błędzie są takie osoby, które twierdzą, że programy typu Idol i tak nic nie są w stanie stać. Bez paniki - jeśli ktoś umie dobrze śpiewać, a do tego cechuje się niesamowitą charyzmą, zapewne ma spore szanse na zaistnienie.
muzyka
Author: Justin Higuchi
Source: http://www.flickr.com
Jednakże w żadnym wypadku nie można zakładać, iż tego typu programy są jedyną szansą na chociażby mały sukces. Może rozumowanie takie jak: bardzo dobra muza i tak się obroni jest trochę naiwne, ponieważ każdy diament trzeba oszlifować, ale w końcu Phil Collins dał sobie radę bez uczestnictwa w takowych programach. Zresztą skądinąd interesujący kings of leon również wybił się, choć Wikipedia nie mówi o ich uczestnictwie w Mam talent, itp. To jak się wypromować?W XXI wieku autentycznie wszystko trzeba potrafić wylansować - czyli nagrajmy piosenki, a potem umieśćmy na jakże popularnym Youtube. Jednak Youtube nie jest wszystkim. Trzeba także zadbać o to, aby ktoś jakby nie patrzeć obejrzał nasze nagrania. Ciężkie to zadanie, bo na tym świecie takich ludzi jak my jest wielu. Niemalże każdy chciałby odnieść sukces, być choćby przez 5 minut na topie, zatem konkurencja jest wielka. Jednakowoż jeżeli najmocniejsza yerba ktoś mocno wierzy w swoje umiejętności, swój "geniusz", nie powinien sądzić, że nie jest rodzynkiem. Umieśćmy swoje nagrania na Facebooku, ale w żadnym wypadku nie bójmy się krytyki. Choć słowa pochwały są miłe, łechtające nasze ego, to i tak nic nam wartościowego nie mówią. Wyłącznie krytyka, oczywiście ta konstruktywna krytyka, jest na wagę złota.

zespół Pink Floyd
Author: Jimmy Baikovicius
Source: http://www.flickr.com
Często boimy się takiej krytyki, uważamy, że to najzwyklejsze hejterstwo, lecz czy faktycznie prawdziwi muzycy muszą uciekać do takowych zagrywek? Nie ma na tym świecie muzyków, którzy są niejako świętymi krowami - należy to wiedzieć! Najbardziej znaczące jest to, aby ciągle udoskonalać własne możliwości, styl. Należy również umiejętnie wzorować się na tych wielkich zespołach, a więc The Beatles czy judas priest (czytaj więcej...) z pewnością są w stanie sporo sensownego nas nauczyć. Choć naturalnie nie powinniśmy zbytnio przesadzać z tą nauką, bo plagiatowanie wielkich nie jest pewnie czymś złym, lecz i tak sprawia, że niejako cofamy się, powodujemy, iż zamiast błyskawicznie się rozwijać, zwijamy się, no po prostu zatracamy własny styl. A to nic odpowiedniego.