Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czym najskuteczniej zainteresować swoje dziecko w deszczowy dzień?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – starą prawdę, wyśpiewaną niegdyś przez Kabaret Starszych Panów, przypomina sobie co pewien czas z całą pewnością każdy z nas. Kiedy deszcz puka do okien i pogoda za oknem nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu, należy zapewnić dzieciom inspirującą zabawę w domu.


dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Jesień zapewnia nam duże pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Znalezione na spacerze żołędzie, kasztany czy inne „skarby”, w parę chwil zamieniają się w jesienne ludziki. Frajdy przysporzy także pociechom robienie rodzinnych albumów z ciekawymi zdjęciami.

Jeśli masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu automaty dla dzieci na monety następne wiadomości. Trzeba kliknąć w ten link.

Dzięki metodzie scrapbookingu - bo o nim mowa – nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.


Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż samodzielnie zrobiony przez wnuka album ze zdjęciami? Najlepsze sposoby na nudę: konkursy plastyczne dla dzieci.


Organizując dzieciom odpoczynek bierny, warto zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Wiedza którą poznajemy w ciekawy sposób jest łatwiejsza do zapamiętania . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci gwarantują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i refleks. Są rodzice, którzy twierdzą, iż ich dzieci spędzają całe dnie na bezmyślnym marnowaniu czasu przed monitorem.


zabawki
Author: kathryn
Source: http://www.flickr.com
Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Na portalach dziecięcych znajdziemy gry pozwalające na rozwijanie wyobraźni, strategicznego myślenia czy umiejętności planowania.

Jeżeli przedstawiany wątek niesamowicie Ci pasuje, to aby zyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tutaj.

Wymyślone dla małych podróżników, kierowców czy projektantów. Na stronach dla dzieci dostępne są także zabawy edukacyjne utrwalające znajomość języków obcych. Nauka w formie zabawy? Oczywiście!