Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czym się kierować kupując dobrą książkę dla dziecka? Które kwestie są najważniejsze?

Czasem zdarza się, że zaglądam do księgarni, by kupić dziecku książkę, lecz nie mam jakiegoś upatrzonego tytułu czy choćby autora na myśli. Pół biedy, jeżeli jest to realna księgarnia, po jakimś czasie spędzonym między półkami, po kilkunastu obejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się na coś zdecydować. Gorzej, jeśli zakupu dokonuję w księgarni online. Wirtualnej książki nie jestem w stanie przekartkować ani ocenić jakości umieszczonych w niej ilustracji. Nic dziwnego zatem, iż wybór jest ciężki, zwłaszcza, iż na rynku książek dziecięcych i młodzieżowych co roku pojawia się trzy tysiące pozycji.

dziecko musi się rozwijać
Jakimi rzeczami się zatem kierować wybierając książkę dla dzieci? Z pewnością powinno się powiedzieć o tym, że wciąż więcej księgarni internetowych posiada w swojej ofercie próbki książek, to znaczy podobnie, jak w księgarni stacjonarnej możemy sprawdzić co jest w środku. Najczęściej jest tak, że jest dostępnych kilka-kilkanaście stron. Niestety nie w każdej księgarni jest taka możliwość. Wracając jednak do sedna tematu, to bez wątpienia istotnym wyznacznikiem w temacie najlepsza proza dla dzieci, jest płeć.

To z pewnością pogląd nie do końca poprawny politycznie, lecz pamiętajmy, że pod wpływem środowiska, szczególnie rówieśniczego, reklam jak również mediów, w pewnym wieku dzieci zaczynają mieć zainteresowanie typowe dla konkretnej płci. Niezwykle istotny będzie tu wiek dziecka. Prawie wszyscy wydawcy na okładce umieszczają informacje o wieku dziecka, i jest to ważne, ale nie zawsze ostateczne, gdyż trzeba również zwrócić uwagę na faktyczną dojrzałość małego człowieka.

Kiedy stwierdzisz, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w linku skup zegarków warszawa. Znajdziesz tam równie wartościowe dane.

Tak naprawdę czterolatkowi może spodobać się książka, która wydana została dla starszego dziecka, identycznie jak nastolatek lubi baśnie. Wiekowe wskazówki mogą być natomiast dość pomocne. No i wreszcie trzeba powiedzieć o liście lektur szkolnych, szczególnie jeśli mowa o starszym dziecku.



Niektórym taka lista może źle się kojarzyć, warto natomiast o niej pomyśleć, ponieważ taka lista układana jest przez znawców tematu. Bardzo źle by było, gdyby nasze dziecko skreśliło taką książkę, jedynie dlatego, że znajduje się na owej liście. Pamiętajmy również, aby urozmaicać zajęcia naszemu dziecku, nie tylko książki warto wybierać, lecz również przykładowo dvd nowości