Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Czystość w domu – utrzymywania go możemy się nauczyć

Zachowanie porządku w mieszkaniu to nie lada sztuka. Wiele osób próbuje się tego uczyć przez lata, a pomimo to efektów ciągle brakuje. A przecież bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uznawane za niebywale ciężką wadę oraz na ogół mocno tępione. Osoby, które nie potrafią utrzymać porządku, są uważane za leniwe, nieodpowiednio zorganizowane, pozbawione poczucia estetycznego. Przy tak negatywnym podejściu warto zatem jednak nad sobą odrobinę popracować, by nie stykać się już więcej z nieprzychylną krytyką.

telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Jakich reguł dobrze wobec tego przestrzegać, aby nasze mieszkanie w końcu zaczęło wyglądać choć odrobinę lepiej? Przede wszystkim poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie zezwólmy, aby wszystko zostało zrzucone na nas oraz wyłącznie na nas. Jeśli sprzątaniem będzie trudniła się tylko jedna osoba, a pozostałe będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to rezultatów nie będzie niestety tak naprawdę nigdy. Dokonajmy zatem rozdziału obowiązków oraz miejmy na uwadze tutaj również najmniejszych członków rodziny, nasze dzieci. Niech od najmłodszych lat orientują się one, jak ciężkie jest prowadzenie domu. Zróbmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta i zmywa po obiedzie, codziennie kto inny ściera kurze lub odkurza. W ten sposób nikt się nie przepracuje, a mieszkanie i tak będzie wyglądało w miarę przyzwoicie. Poza tym postarajmy się, by w naszym domu wszystkie przedmioty miały swoje własne miejsce. Wyróbmy później w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te ustalone półki lub do określonych szuflad albo szafek. Niech np. magazyny zawsze leżą w danym miejscu i nie zapominajmy, by kłaść tam program tv. Tak samo jeśli chodzi np. o pilota do telewizora lub też do DVD (Sprawdź program tv wszystkie stacje).program tv
Source: pixabay.com
Są to niby drobiazgi, ale szukanie takich drobnych przedmiotów potrafi być czasami nadzwyczaj irytujące. Zróbmy zatem swoje życie łatwiejszym niż dotychczas. Zachowania porządku można się jak najbardziej nauczyć. Należy jedynie włożyć w to odrobinę wysiłku, postarać się. Jest to jednakże zdolność, jaka będzie dla nas istotna tak naprawdę do końca życia, na pewno dobrze się zatem postarać, by ją nabyć. Kiedy już wyrobimy sobie różne powiązane z tym nawyki, to będzie nam się funkcjonowało zdecydowanie łatwiej.

Jeżeli ten tekst okazał się dla Ciebie godny zainteresowania, to przeczytaj też ten udostępniony tu (https://www.pokazy.net/teatr-ognia-taniec) w tym miejscu materiał - on także okaże się godny zainteresowania!

Zresztą nie tylko nam, ale także osobom w naszym otoczeniu.