Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Darłówko - super koncepcja na wypoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się między dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony zbudowany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w naszym kraju.

wczasy nad morzem bałtyckim
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu nazywanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący zarazem funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego fantastycznie widać calutki pas portu. Cumują tutaj imponujące jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Pełno tu także jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w XIX, jednakże od momentu jego powstania przeprowadzono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tamtej chwili wygląd latarni nie zmienił się.Dużą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odseparowana od Bałtyku kamieniami. Występują tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest dobry mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i ma spore ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest atrakcyjnym celem odwiedzin dla miłośników historycznych samochodów wojskowych. Corocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co powoduje, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtenczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po niezwykle atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców.

Podobnie ciekawy materiał przeczytasz pod adresem - zobaczysz, że jest niezwykle wciągający, zatem przeczytaj go.

Należy też wspomnieć, iż podczas stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną propozycję na wypoczynek 2015 w Darłówku można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:
- Darłówko noclegi
- pensjonaty Darłówko
- Darłówko kwatery
- tanie domki nad morzem