Dlaczego przydomowe siłownie są tak często spotykane.
Piękna figura i nienaganna sylwetka to marzenia wielu z nas. Między bogiem a prawdą istnieją jedynie dwa sposoby na utrzymanie dobrej sylwetki: pierwszy z nich polega na systematycznych ćwiczeniach fizycznych, drugi rozbudowany jest dodatkowo o odpowiednia dietę, której musimy przestrzegać przez kolejne tygodnie. Nie wszyscy lubią uprawianie sportu na otwartym terenie. Dla nich różne hurtownie oferują sprzęt, jaki należy umieścić w domu, taki jak np. orbitreki, atlasy ćwiczeniowe czy rowerki.
Prywatna siłownia - plusy i wady.
Dla wielu osób budowanie swojej siłowni w mieszkaniu jest swoistym hobby, jakie jest zazwyczaj pasją dodatkową do zamiłowania takiej osoby do ćwiczeń siłowych. Nam może się takie hobby wydawać dziwne, bo wielu z nas chciałby ustawić w salonie stoły bilardowe i cieszyć się chwilami relaksu ze znajomymi przy piwie. Jednak sporty fitness z roku na rok zyskują na popularności, więc i prywatnych siłowni przybywa. Zdecydowanym plusem w ten sposób zorganizowanej siłowni jest jej dużo większa dostępność – możemy ćwiczyć kiedy i jak długo chcemy, nie zwracając uwagi na godziny otwarcia, nie jesteśmy również ograniczeni czasem, który chcemy spędzić na ćwiczeniach. Wadą niestety może być dostępność profesjonalnego sprzętu, ale to w zasadzie zależy od zasobności portfela osoby kompletującej taka siłownię.
Jaki sprzęt często kupujemy do takich siłowni?
Oprócz wywołanych wcześniej orbitreków, sporą popularnością cieszą się masażery, symulatory kajaków, i zwyczajne ławeczki do ciężarów. Rekord sprzedaży w tym półroczu bije rower mechaniczny – stosunkowo dość świeży wynalazek, będący bezsprzecznym ulepszeniem tradycyjnego rowerka do ćwiczeń. Konstrukcja roweru mechanicznego opiera się na wytrzymałych, mechanizmach zębatych. W konsekwencji użytych tworzyw, rowery mechaniczne wytrzymują obciążenia o ok. 20 procent większe, niż starsze rowery.


Tak jak mówiłam, ilość sprzętów do indywidualnego treningu jest ogromny. Dobrze będzie się więc dobrze zastanowić, które mięśnie mamy ochotę ćwiczyć i jakie rezultaty mamy ochotę uzyskać (po poradę powinno się wybrać do lekarza sportowego - ). Tak opisane potrzeby na pewno ułatwią nam wybór idealnego dla nas sprzętu.