Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Doskonałe wakacje 2014 w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i uzdrowisko o ponad 100-letniej historii. Miasto leży w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niesłychanie estetyczny. Piękne domy i pensjonaty usytuowane wśród drzew, promenada, molo, port rybacki, wydmy, wybrzeże i Bałtyk znakomicie się tu ze sobą komponują i tworzą wyjątkową całość. Olbrzymia baza noclegowa proponuje licznym wczasowiczom kwatery znajdujące się przy samej plaży a także interesujące cenowo noclegi. Międzyzdroje to, albowiem realny turystyczny raj.

szczegóły tutaj
Author: Matthias Haas
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej słynnym miejscem na spacery w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, mieszczące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc zobaczyć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest znajdująca się po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu XIX i dwudziestego wieku informująca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, bajeczne upiększenia i jest zabytkowym obiektem niewielkiej architektury.

W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wybitnego muzyka i pianisty. Międzyzdroje nieraz kojarzą nam się ze słynnymi artystami – zapewne z powodu odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odcisnęli tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odprężyć się u boku figury tego znakomitego aktora i twórcy. Nie tylko odciski dłoni, lecz również całe gwiazdy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych.

Podnoszona tu kwestia jest według Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź dalej, który opisuje pokrewne zagadnienia.

Stoją tu artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nietypowym wyglądzie. Szukając pomysłu na wczasy 2014 oraz licząc na aktywny wypoczynek można niewątpliwie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochlubić się uroczą plażą z jasnym i bardzo drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest bardzo dobrze zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, zjeżdżalnie wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na oszałamiającą zabawę zaprasza urlopowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się bardzo dużo interesujących imprez przyciągających tłumy uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się fantastyczną okazją do ciut wariactwa i aktywnego odpoczynku - zajrzyj na stronę.

Międzyzdroje znajdują się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tutaj góra Gosań osiąga 93 m. U stóp stromych urwisk położona jest wąska, skalista plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, znajdująca się na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wyrośniętych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. Zimą powiększa się tutaj ilość ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy około 30 gatunków. W Parku występuje także fascynująca roślinność, m.in. leciwa buczyna pomorska porastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się również cudne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, np. świbka nadmorska. Region ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, albowiem podczas sztormów morze przedostawało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Piękno delty w pełni można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Wyjątkowa przyroda Wolińskiego P.N. przedstawiona jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

*** Kompletną ofertę na wczasy dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można odszukać w serwisie bądź klikając na poniższe linki: - pokoje gościnne Międzyzdroje - noclegi Międzyzdroje - agroturystyka Międzyzdroje