Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Gry komputerowe rozwijają intelekt

Ile to razy matka krzyczała, że zbyt długo grasz w gry? Ile razy dziewczyna była niezadowolona, iż zamiast spędzić z nią czas, wolisz likwidować zombie? Ile to razy czytałeś albo oglądałeś w telewizji materiał, jaki miał pokazać, że to gry są odpowiedzialne za całkowite zło na świecie? Czas obalić pewne mity i uwierzyć badaczom, którzy widzą, w jaki sposób nasze mózgi ewoluują pod wpływem podobnych zabaw.

Author: Gabriele B.
Source: http://www.flickr.com
Na początek nieco statystyk. Wedle amerykańskich badań typowy gracz ma lat 29. Ludzie, jacy kupują gry mają statystycznie 38 lat. To ciekawe dane, wyjątkowo dla tych, którym może wydawać się, że granie jest dla dzieciaków. W opublikowanym przez przedsiębiorstwo Ipsos MediaCT komunikacie z 2012 r. można znaleźć dane, dotyczące krajowego rynku gier. I w ogóle nie odbiegają one od owych amerykańskich.

W Stanach istnieje całkiem pokaźna grupa naukowców, jaka bada wpływ gier na mózg. Jedną z tychże naukowców jest Daphne Bavelier, która to stara się wykazać, że strzelanki i gry pokroju Clash of Swords zdołają nas rozwijać.

I tak odpowiednia dawka strzelania, mordowania może polepszyć naszą koncentrację, wyobraźnię przestrzenną oraz wzrok. Znacie na pewno taki prosty eksperyment, gdzie nazwy kolorów skreślone są innym odcieniem pisma (dla przykładu wyraz "czerwień" napisany jest na żółto) a zadanie polega na tym, by odczytać wyrazy, nie sugerując się odcieniem pisma.

Kliknij na odnośnik do serwisu (https://nihilnovistudio.com/akcesoria-zero-waste), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące dane.

Jest to karkołomne zadanie, bowiem istnieje konflikt pomiędzy wyrazem a kolorem. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zadaniem, zależy od stanu koncentracji. Osoby lubujące się w grach radzą sobie z owym zadaniem o wiele poprawniej. Są w stanie szybciej rozwiązać zaistniały konflikt.Sprzęt gracza
Author: David Villarreal Fernández
Source: http://www.flickr.com
Skupienie i błyskawiczne rozstrzyganie zaistniałych komplikacji przydają się nam w pracy, w szkole, lecz również podczas jazdy samochodem. Jeśli powstanie zagrożenie, umiemy prędko zareagować.

Rzecz jasna naukowcy najchętniej stworzyliby na podstawie zebranej wiedzy własne gry terapeutyczne lecz nie oszukujmy się - nabylibyście grę mając świadomość, że ona uczy, rozwija? Gry terapeutyczne zazwyczaj nie kojarzą się z zadowoleniem. Jednak gdyby na okładce Clash of Swords świtała informacja, iż gra nadto niesie takie a takie dodatnie skutki, nikt na pewno by się nie buntował.