Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Gry planszowe to idealna rozrywka w każdym wieku!

Posiadasz dzieci? Chcesz interesująco i pożytecznie spędzić wieczór ze swoimi pociechami? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie stymuluje rozwoju dziecięcego, jak lektury i gry planszowe, to powszechna opinia. W dalszym tekście poradzę, jakie pozycje nabyć, abyś i ty również dobrze się bawił, rodzicu.


Gra planszowa - Qwirkle
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wygląda na łatwą grę, ale wymaga sporo pomyślunku. Świetnie nadaje się nawet dla najmłodszych potomków, ponieważ reguły są szybkie do zrozumienia. Mamy do dyspozycji sto osiem barwnych kawałków plastiku z oznaczeniami i musimy skonstruować z nich rzędy w różnych kombinacjach barwa-symbol.
Gra planszowa - Carcassonne
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także usprawnia myślenie taktyczne, gdyż zawodnicy starają się sobie nawzajem przeszkadzać.

Dla odrobinę starszych latorośli rekomenduję słynną grę Carcassonne. W opozycji od innych gier, nie zawiera ona w zestawie planszy, a tylko karty, tworzące mapę terenu, które trzeba wykładać wprost na stół.

Podoba Ci się ten tekst? Więc z pewnością masz ochotę przeczytać więcej. Jeśli tak, to wejdź w poniższy link i kliknij po źródło (https://masoshisha.pl/shisha-sklep/tproduct/257082649-961557575341-fajka-wodna-hoob-subatom). Miłej lektury!

Sednem rozgrywki jest najkorzystniejsza zabudowa zajętych obszarów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten umili czas aż sześciu osobom i fantastycznie usprawni myślenie strategicznie, a także pozwoli dowiedzieć się wiele średniowieczu. Olbrzymim plusem Carcassonne jest jej żywotność.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Source: http://www.planszoweczka.pl/
W sklepach możesz kupić całą masę rozszerzeń, np. „The River”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

Za to dla zwolenników fantastyczno-naukowych klimatów trafnym pomysłem na popołudnie będzie partyjka w Cosmic Encounter. Gra powstała 35 lat temu i mimo wieku niezmiennie zachowuje grywalność. W tej grze każdy z rywali wciela się w inny gatunek obcego, usiłując uzyskać supremację nad uniwersum. Ta gra to fantastyczna pozycja dla młodzieży, wspierająca umiejętności społeczne, takie jak tworzenie umów i sojuszy i osiąganie wspólnego dobra. Oczywiście Cosmic Encounter rewelacyjnie rozwija spryt,gdyż czasem kluczowe jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Standardowa edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla dojrzalszych już latorośli polecam Czarne historie, zabawę, która dla młodszych może okazać się nieco za przerażająca. Przedstawiam reguły: gra ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz historyjkami, a uczestnicy starają się odgadnąć ich przyczyny opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.