Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Gry planszowe to idealna rozrywka w każdym wieku!

Posiadasz dzieci? Chcesz interesująco i pożytecznie spędzić wieczór ze swoimi pociechami? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie stymuluje rozwoju dziecięcego, jak lektury i gry planszowe, to powszechna opinia. W dalszym tekście poradzę, jakie pozycje nabyć, abyś i ty również dobrze się bawił, rodzicu.
Gra planszowa - Qwirkle
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wygląda na łatwą grę, ale wymaga sporo pomyślunku. Świetnie nadaje się nawet dla najmłodszych potomków, ponieważ reguły są szybkie do zrozumienia. Mamy do dyspozycji sto osiem barwnych kawałków plastiku z oznaczeniami i musimy skonstruować z nich rzędy w różnych kombinacjach barwa-symbol.
Gra planszowa - Carcassonne
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także usprawnia myślenie taktyczne, gdyż zawodnicy starają się sobie nawzajem przeszkadzać.Dla odrobinę starszych latorośli rekomenduję słynną grę Carcassonne. W opozycji od innych gier, nie zawiera ona w zestawie planszy, a tylko karty, tworzące mapę terenu, które trzeba wykładać wprost na stół. Sednem rozgrywki jest najkorzystniejsza zabudowa zajętych obszarów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten umili czas aż sześciu osobom i fantastycznie usprawni myślenie strategicznie, a także pozwoli dowiedzieć się wiele średniowieczu. Olbrzymim plusem Carcassonne jest jej żywotność.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Source: http://www.planszoweczka.pl/
W sklepach możesz kupić całą masę rozszerzeń, np. „The River”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

Za to dla zwolenników fantastyczno-naukowych klimatów trafnym pomysłem na popołudnie będzie partyjka w Cosmic Encounter. Gra powstała 35 lat temu i mimo wieku niezmiennie zachowuje grywalność. W tej grze każdy z rywali wciela się w inny gatunek obcego, usiłując uzyskać supremację nad uniwersum. Ta gra to fantastyczna pozycja dla młodzieży, wspierająca umiejętności społeczne, takie jak tworzenie umów i sojuszy i osiąganie wspólnego dobra. Oczywiście Cosmic Encounter rewelacyjnie rozwija spryt,gdyż czasem kluczowe jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Standardowa edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla dojrzalszych już latorośli polecam Czarne historie, zabawę, która dla młodszych może okazać się nieco za przerażająca. Przedstawiam reguły: gra ma w sobie karty z wywołującymi dreszcz historyjkami, a uczestnicy starają się odgadnąć ich przyczyny opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.