Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Ile znaczy teraz muzyka?

Od wielu lat człowiekowi na każdym kroku towarzyszy jakaś muzyka, w zasadzie obecna jest ona w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka pełni przede wszystkim rolę rozrywkową, lecz do niedawna posiadała również spore znaczenie w religii.

Gra na klawesynie
Author: Brian Holland
Source: http://www.flickr.com
Przez wiele lat ludzie doskonalili muzyczne instrumenty, wymyślali podstawy teoretyczne aranżacji muzyki i zapisu nutowy. Rozwinęły się trzy zasadnicze rodziny instrumentów, czyli strunowe, dęte i perkusyjne.

Każda z tych rodzin do tworzenia dźwięku wykorzystywała odmienne mechanizmy, w każdej z nich zostało opracowanych sporo najróżniejszych rodzajów, które się różnią wielkością i techniką grania. W grupie instrumentów strunowych niezwykle popularne stały się gitary, skrzypce, oraz fortepiany i pianina. Wielu sławnych kompozytorów wybierało te właśnie rodzaje instrumentów i komponowało na nie niezapomniane dzieła. Ale istniały i nadal istnieją rodzaje instrumentów mniej znane, a mające tak samo ciekawy i oryginalny dźwięk. Na przykład klawesyny (zobacz ceny sklepów na stronie: nowe klawesyny), które już od 15 wieku istnieją w naszym kraju, posiadają niezwykle ciekawe możliwości brzmieniowe, ale ich popularność jest daleka od pianin albo fortepianów.Ostatnie lata to ogromne upowszechnienie rozmaitej elektroniki, jaka wkroczyła we wszystkie dziedziny życia. Nie mogło to ominąć również muzyki, i dzisiaj coraz częściej zamiast klasycznego instrumentu muzycy wolą kupić ich cyfrowe odpowiedniki. Bez wątpienia bardzo duże znaczenie będzie tu mieć cena, na przykład klawesyny elektroniczne są znacznie tańsze od swoich odpowiedników wyprodukowanych przed wiekami. Oczywiście na koncertach i występach raczej się używa klasycznych instrumentów, lecz do nauki i ćwiczeń w mieszkaniu elektroniczne modele w zupełności będą wystarczać. Ogromną popularność zdobyły także w ostatnim czasie keyboardy (rozpocznij grę na profesjonalnym sprzęcie: najlepsze keyboardy). Niewielkie wymiary i bardzo duże możliwości uzyskiwania najróżniejszych dźwięków sprawiły, że dzisiaj większość muzycznych zespołów taki instrument posiada. Wymyślenie keyboardów sprawiło również, że muzyka z klawiszowych instrumentów trafić mogła do wielu domów, już za niewielkie pieniądze można kupić dobry instrument, na którym można uczyć się w swoim domu. Obecnie coraz większa liczba muzyków używa z powodzeniem klawiatury midi, które dają jeszcze większe możliwości w komponowaniu muzyki.