Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak małe dzieci będą spełniać pragnienia i marzenia, żeby się stać kierowcami ciężarówek.

Wielu małych chłopaków ma takie marzenie, aby kiedyś usiąść w kabinie ogromnej ciężarówki i ruszyć w trasę. I część z nich spełnia te marzenia, zostając w życiu dorosłym zawodowymi kierowcami. Lecz dziecięce wyobrażenia o tym zawodzie mają się nijak do rzeczywistości.

Dla chłopaków takich zawód ten kojarzy się przede wszystkim z przygodą, pokonywaniem tysięcy kilometrów i poznawaniem świata. A jednak praca zawodowego kierowcy przede wszystkim będzie bardzo odpowiedzialna, a równocześnie też bardzo ciężka i wyczerpująca. Odpowiedzialna z tego powodu, że kierując ciężkim na kilkadziesiąt ton kolosem bierze się odpowiedzialność za innych kierowców, którzy w starciu z wielkim autem mają niewiele szans. Z tego też powodu w czasie jazdy nie można pozwolić sobie nawet na chwilę dekoncentracji czy nieuwagi, bo zakończyć się to może jakimś zdarzeniem drogowym. Zaczynając jazdę należy też być wypoczętym, wiadomo przecież że zmęczenie czy zaśnięcie za kierownicą są przyczyną wielu niebezpiecznych wypadków, jakich można by było uniknąć, jeżeli kierowca by się zwyczajnie wyspał.

Było już wspominane, że praca kierowcy ciężarówki jest ciężka, i niestety taka jest prawda. Kierowcy muszą przebywać przez większość życia za kierownicą, jeżdżąc po całym kraju i innych europejskich państwach. W domu niekiedy są tylko gośćmi, pojawiają się na chwilę i wyruszają w kolejną trasę. A na trasie też różowo nie ma. Ciągłe kontrole itd, kontrolowanie tachografów i równoczesne naciski na jak najszybsze dostarczenie towaru na miejsce powodują, że nerwów im raczej nie będzie brakować. Równocześnie jest to zawód, jaki wymaga ciągłej nauki. Trzeba bez przerwy śledzić przepisy ze wszystkich krajów, do których się jeździ, a te niestety lubią się często zmieniać. Poza tym trzeba systematycznie odbywać szkolenia kierowców samochodów ciężarowych, jakie pozwalają na przedłużenie uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna (http://www.angelka.pl/sesja-na-roczek/) jest tylko jedyna! Zweryfikuj

Szkolenia takie należy wykonywać co pięć lat, jeśli się ich nie zrobi w odpowiednim czasie to pomimo posiadania prawa jazdy nie będzie można prowadzić samochodu.