Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak odnaleźć wartą przeczytania pozycję książkową?

Osoba wykształcona powinna wygospodarować czas na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, mających związek z zajęciem zawodowym. Przyznaję jednak, że nie łatwo jest zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeżeli chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, można wspomagać się opiniami w internecie. To podejście klasyczne w wyborze lektury. Często także radą nam może posłużyć bibliotekarz albo dobry sprzedawca książek. Dzisiaj, w erze internetu, można się nim także posłużyć przy wyborze książki. Znajdziemy kilka serwisów dla osób lubiących czytać. Najbardziej popularne to oraz Lubimy Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek znajomych czy też do recenzji książek. Serwisy te sugerują nam nawet przygotowane specjalnie dla nas propozycje książek, co może być dla nas dobrą wskazówką.


Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Jakimś drogowskazem mogą być nagrody dla pisarzy i wszelkiego rodzaju rankingi, np. Literacka Nagroda Nike, czy plebiscyt na najlepszą książkę o tematyce historycznej. Jednak wybór jury nie zawsze musi się zgadzać ze zdaniem czytelników, czego najlepszym dowodem jest NIKE. Zwykle wybory kapituły nie zgadzają się z wyborem większości publiczności. Inaczej było w 2013r. Nagrodzono książkę pani Joanna Bator za "Ciemno, prawie noc". Akcja powieści ma miejsce na Polskiej prowincji. Autorka krytykuje w swojej powieści pewien rodzaj zbiorowej nabożności. Mierzy się ze współczesnym chamstwem widocznym na forach internetowych. Ukazuje je w dość realistyczny sposób. Mnie najbardziej spodobał się wątek koci. Te miłe zwierzęta są w tej powieści pierwiastkiem dobra (jak również ludzie kotami się opiekujący).

W niniejszym materiale są z całą pewnością wartościowe informacje, ale wejdź także tutaj - ta unikalna strona www prezentuje podobną kwestię.

Podobne tematy można znaleźć również tutaj - .

Pozycja ma w sobie elementy mistyczne a to wszystko zawarte jest w formie powieści sensacyjnej z niespodziewanym zakończeniem. Jest to także opowieść o dorastaniu bohaterki i jej zmaganiach z przeszłością. Moim następnym wyborem w prywatnym rankingu co warto przeczytać?, jest pozycja o życiu Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwyczajną osobą. Mimo bardzo ciężkiego życia zachował on pagodę ducha i - co najważniejsza - wiarę w ludzi. Człowiek ten mówi o tym, jak rozumie patriotyzm i odpowiedzialność za nią. Z kolei dla odprężenia polecam „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), opowiadanie o kilku miesiącach życia autora w odosobnieniu, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania przyjemności z każdego momentu życia.