Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo trzeba nosić przy sobie broń palną, najczęściej spotykane rodzaje kabur pistoletowych?

Posiadanie broni obwarowane jest dużą ilością przepisów i nie wszyscy ją mogą w legalny sposób mieć. Wręcz odwrotnie, liczba osób które mogą ją posiadać jest bardzo ograniczona, a przeciętny człowiek raczej nie ma szans na to, żeby dostać zezwolenie.
Rzecz jasna z broni mogą korzystać wszelakie służby mundurowe, przede wszystkim policja oraz wojsko, a także w naprawdę wyjątkowych sytuacjach zwykli obywatele, na przykład przy jakimś poważnym i realnym zagrożeniu. Niezwykle precyzyjne są również reguły dotyczące jej przechowywania i noszenia, tu także nie ma miejsca na udawanie amerykańskich kowbojów. W mieszkaniu broń musi być przechowywana w zabezpieczonym miejscu, tak aby dostępu do niej nie miały niepowołane osoby, a podczas noszenia należy ją mieć zabezpieczoną w taki sposób, żeby nie wypadła lub nie została w prosty sposób wyciągnięta przez kogoś.

W tym ostatnim przypadku przeważnie używane są najróżniejsze kabury, mające kształt pokrowca zrobionego ze skóry lub innego materiału i przymocowanego w jakiś sposób do ubrania lub ciała. W praktyce kabury są dzielone na parę różnych rodzajów. Pierwszy podział to materiał, z którego są wykonane, i tu rozróżnia się kabury miękkie, półsztywne i sztywne. Każdy z tych rodzajów ma jakieś zalety i wady, najczęściej dobiera się je do oczekiwań właściciela i okoliczności, na jakie się je ubiera.

broń
Author: Program Executive Office Soldier
Source: http://www.flickr.com
Podział drugi to miejsce przypięcia. Najpopularniejsze są kabury przyczepiane do pasa. Pozwalają przede wszystkim na dyskretne trzymanie przy sobie pistoletu, a także gwarantują sporą wygodę podczas używania. Ich właściciele doceniają je za sprawność wyciągania broni i kontrolę jej obecności, lecz w niektórych specyficznych sytuacjach nie będą zbyt wygodne.

Jeżeli ma się na przykład dużą ilość sprzętu ze sobą lub będzie potrzeba dobycia pistoletu leżąc albo siedząc, to wtedy ukazująsię ich minusy. W bojowych akcjach, kiedy najważniejsza jest wygoda operatora a nie to, czy broń będzie widoczna, dużo lepiej będą się sprawdzać kabury udowe. Noszone są one na specjalnych panelach, które przyczepia się paskami do nogi użytkownika, dzięki czemu cały czas jest prosty dostęp do broni.
kabura
Author: OrwellianStuff
Source: http://www.flickr.com
Zwłaszcza dobrze takie kabury sprawdzają się w przypadku noszenia większej ilości sprzętu, wtedy wyjęcie pistoletu nie sprawia żadnego problemu.


Na filmach często można też zobaczyć broń wkładaną do specjalnych szelek, zakładanych na tułów ubranie.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie zobacz ponadto szczegóły w źródle, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Tego typu kabury fobus są łatwe do ukrycia, zwłaszcza pod luźniejszą marynarką czy płaszczem, lecz wyciąganie broni z nich nie należy do najwygodniejszych.