Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak wygląda członek subkultury? Dowiedz się jakie mają ubrania i dodatki

Subkultury są grupami społecznymi, podkreślającymi swoją inność w odniesieniu do ogółu społeczeństwa. Aktualnie definicje oraz granice określonych grup są niewyraźne; ich największa popularność miała miejsce w drugiej połowie dwudziestego wieku. Każda z grup posiada swoją odrębną ideologię, od której członkowie uzależniają swój styl życia. Poza tym większość z nich dopasowuje swój wygląd zewnętrzny do konkretnego modelu, określonego dla danej subkultury.
W większości przypadków duże znaczenie odgrywa również muzyka. W kwestii cech zewnętrznych jednak również w wielu przypadkach nie ma określonych jednolitych zasad. Tak więc nie każdy łysy człowiek, posiadający bojówki czarne wojskowe i ciężkie buty, musi być skinheadem, czy też się za niego uważać.Ciało i fryzura

Ogólnie wiadome jest, że przedstawiciele określonej subkultury często są rozpoznawani po tym, jak są uczesani. I tak wymienieni skinheadzi są zawsze łysi, metale są posiadaczami długich fryzur, rastafarianie mają dready. W czasach rozkwitu subkultury punków rozpoznawalnym i nierzadko widywanym elementem były kolorowe irokezy na głowach i inne szokujące uczesania. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.

Ślady tej mody można oglądać również dziś, jednak rzadko, a pozostałości po minionej popularności widać w filmach czy teledyskach z tamtego okresu. Poza fryzurą znaczącym elementem są również wszelkie modyfikacje ciała w formie kolczyków i tatuaży.
Skórzane szelki
Author: Agata Wojtkiewicz
Source: Agata Wojtkiewicz
Aktualnie można zaobserwować powstanie czegoś w rodzaju subkultury, zbierającej ludzi zafascynowanych modyfikacjami ciała i poddających się rozmaitym tego typu zabiegom.

Ubiór

Równie ważnym elementem jest odzież. Częścią subkultury punk było niedbanie o to, co się nosi. Hippisi ubierali się w zwiewne, kolorowe ubrania. Skinheadzi mają swoisty „uniform”, który tworzą takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i bojówki. Każdy z elementów odzieży posiadał swoje znaczenie, był elementem ideologii. Ciężkie obuwie jest zresztą charakterystyczne dla wielu subkultur – metali, punków i skinheadów. Podobnie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi typu multi camo. Tego typu rzeczy dostępne są w demobilach i e-shop'ach z ubraniami militarnymi.