Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak wytresować psa

Gdy zabieramy do siebie do domu słodkiego szczeniaczka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go tresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Oczywiście wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wyprowadzić go na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji głaskania, więc musimy się nim zaopiekować. Jednak o normalnej tresurze nie myślimy. A, jeśli nie chcemy, by, kiedy psiak podrośnie wlazł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo żeby pies faktycznie był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psu pozwolić a potem tego mu zabraniać. Istotne, żeby jednak od małego kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie można wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał się w domu. Na początku trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na podwórko parę razy dziennie. Jeżeli sami do końca nie wiemy, co zrobić, żeby dobrze wytresować psa, to warto poczytać książki lub obejrzeć programy w TV, dostaniemy sporo cennych wskazówek - więcej tutaj.A jeśli chcielibyśmy mieć psa wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w podstawowych kwestiach, to dobrze iść do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my dowiemy się jak zapanować nad naszym pupilem.
Pies to decyzja na całe jego życie
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, wydaje nam się, że pies jest po prostu krnąbrny. Ale prawda jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu wiedzieć jak wytresować psa. A wszyscy wiemy, co robić, żeby pies w odpowiedni sposób zareagował na nasze polecenia. Jednak, żeby pies reagował musi poznać owe komendy - sprawdź również.

Nic nie dzieje się ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa.

Pragniesz poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (http://www.psieproblemy.pl/jak-zmotywowac-swojego-psa-do-treningow/) - kliknij w link i przejdź do kolejnej strony pełnej zajmujących wpisów.

Gdy mamy świadomość, że sami nie poradzimy sobie z tresowaniem psa, to najsensowniej skorzystać z pomocy treserów. Treserzy psów są w stanie w krótkim czasie doprowadzić do ładu zwierzę. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa powinniśmy wziąć pod uwagę, że my również będziemy musieli w pewien sposób dostosować swoje podejście do kontaktów ze zwierzakiem.