Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jak wytresować psa

Gdy zabieramy do siebie do domu słodkiego szczeniaczka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go tresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Oczywiście wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wyprowadzić go na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji głaskania, więc musimy się nim zaopiekować. Jednak o normalnej tresurze nie myślimy. A, jeśli nie chcemy, by, kiedy psiak podrośnie wlazł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo żeby pies faktycznie był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psu pozwolić a potem tego mu zabraniać. Istotne, żeby jednak od małego kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie można wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał się w domu. Na początku trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na podwórko parę razy dziennie. Jeżeli sami do końca nie wiemy, co zrobić, żeby dobrze wytresować psa, to warto poczytać książki lub obejrzeć programy w TV, dostaniemy sporo cennych wskazówek - więcej tutaj.A jeśli chcielibyśmy mieć psa wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w podstawowych kwestiach, to dobrze iść do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my dowiemy się jak zapanować nad naszym pupilem.
Pies to decyzja na całe jego życie
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, wydaje nam się, że pies (Zobacz - platforma dla petsitterów) jest po prostu krnąbrny. Ale prawda jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu wiedzieć jak wytresować psa. A wszyscy wiemy, co robić, żeby pies w odpowiedni sposób zareagował na nasze polecenia. Jednak, żeby pies reagował musi poznać owe komendy - sprawdź również.

Nic nie dzieje się ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa. Gdy mamy świadomość, że sami nie poradzimy sobie z tresowaniem psa, to najsensowniej skorzystać z pomocy treserów. Treserzy psów są w stanie w krótkim czasie doprowadzić do ładu zwierzę. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa powinniśmy wziąć pod uwagę, że my również będziemy musieli w pewien sposób dostosować swoje podejście do kontaktów ze zwierzakiem.