Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jakie są najprzyjemniejsze miejscowości na aktywne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu Polaków idealny okres na pierwszy wiosenny wyjazd. Jeśli aura sprzyja, warto spędzić te parę słonecznych dni na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta i codziennych stresów. Wybierając się na weekend warto rozważyć kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ weekend majowy to tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować za dużo czasu w samochodzie. Po drugie musimy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.
link do strony
Source: flickr.com
Niestety coraz trudniej wybrać ciche miejsce na wypoczynek. Większość modnych miejscowości, takich jak Karpacz, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tego powodu należy udać się do mniej obleganej miejscowości. Przykładowo do spędzenia udanego czasu w górach, nie musimy nikogo przekonywać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można pojechać choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar obfitujący w ciekawe trasy i wspaniałe widoki. Jeśli jedziemy na weekend z małymi dziećmi, docenimy z pewnością szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.
Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój - fantastyczny rejon dla fanów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada gratka nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku (https://www.eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/dominikana/vista-sol-punta-cana/), ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak bardzo ciekawe treści tam są opublikowane.

Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele malowniczych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej popularne miejsca, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy warto rezerwować znacznie wcześniej.


Weekend majowy we dwoje (przjedź) warto natomiast spędzić za granicą.

Zainteresowały Cię wątki opublikowane w naszym wpisie? Na pewno przyda Ci się też dodatkowe czytanie (https://ocelio.pl/pl/c/Napoje-Migdalowe/42). Nie ociągaj się zatem i przejdź do następnej witryny.

Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach wypoczynkowych. Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo niepowtarzalne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.