Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem dobrze należy odmawiać różaniec i czemu powinno się to robić?

Pomimo tego, że większość katolików ma różaniec okazuje się, że dużo z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście zdołamy współcześnie odkryć sporo informacji, jakie pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.


W Internecie możemy odszukać multum wartościowych i nadzwyczaj konkretnych informacji na ten temat (więcej informacji) a także instrukcję, dzięki której krok po kroku możemy dowiedzieć się w jaki sposób trzeba odmawiać różaniec.

Na samym początku zanim jeszcze zaczniemy odmawiać różaniec należy zrobić znak krzyża i na krzyżyku odmówić modlitwę „Wierzę w Boga”. Jest to główny istotny krok.

Spodobał Ci się ten opis? Zatem czytaj to producent kostki granitowej strzegom, co chcesz na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Następnie na pierwszym paciorku różańca powiadamy modlitwę „Ojcze Nasz”, a na trzech następnych - „Zdrowaś Maryjo”. Wszelkie te modlitwy są zatytułowane modlitwami wstępnymi. Ich głównym celem jest uproszenie ważkich cnót, takich jak na przykład miłość, nadzieja i wiara.

warto przeczytać
Author: h.koppdelaney
Source: http://www.flickr.com
Potem, po odmówieniu modlitw wstępnych, wypada zapowiedzieć tajemnicę oraz daną część jako rozważania podczas powtarzania modlitw, takich jak „Chwała Ojcu”, „Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Maryjo”. Po ciągłym odmówieniu modlitwy „Chwała Ojcu” mówie się modlitwę fatimską, która rozpoczyna się od słów „O mój Jezu, wybacz nam nasze grzechy…”

Odmawianie różańca ma dla wielu wierzących ludzi nadzwyczaj ogromne znaczenie. Jest to coś, co często pomaga ludziom borykać się z przeróżnymi kłopotami i męczącymi chwilami, nieraz odmawianie różańca zdoła przynieść nam ulgę oraz pomóc uporać się z wieloma problemami.


Obecnie żyjemy w nadzwyczaj trudnych czasach, w których nieraz szukamy pomocy Boga, dlatego odmawianie różańca zdoła pomóc nam tą pomoc znaleźć. Równocześnie zapewnia nam możność zbliżenia się do naszego Stwórcy. Powszednio zmagamy się z wieloma rozmaitymi przeciwnościami, również z grzechem, natomiast odmawianie różańca zdoła nam pomóc kroczyć dobrą ścieżką. Bezspornie więc każdy wiernie wierzący Katolik winien wiedzieć jak odmawiać różaniec, i także to robić.