Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem zachęcić się do pracy?

Motywacja to to, czego każdy z nas potrzebuje w każdej chwili życia. Motywacja jest niezbędna aby wstać z łóżka o poranku, by każdego dnia spędzić 8 godzin w pracy (nawet, jeżeli ją lubimy)lub aby skończyć studia z niezłym co najmniej wynikiem.


Tak samo jest z każdą inną dziedziną naszej egzystencji. Nawet na imprezę z przyjaciółkami trudno jest wyjść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tej kwestii nie jest o to ciężko).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas zarówno mobilizować, jak i tłumić nasz zapał do działania, gdyż, przykładowo, odczuwamy wielką pokusę na oglądanie telewizji czy przesiadywania przy komputerze. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest rzeczą w 100%- ach naturalną dla każdego spomiędzy nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Sukcesem jest nie to, żeby problem wyeliminować, gdyż to nie jest wykonalne, lecz by nauczyć się radzić sobie z nim.

W tej chwili wielu zapyta: „Ale jak to osiągnąć?”. Drogą do zwalczania naszych ułomności jest właściwe nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one za zadanie pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu i wspomagać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najważniejszą rzeczą, którą trzeba wykonać, jest określenie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co pragniemy posiadać, kim być. Niezwykle istotne jest, abyśmy dokładnie umieli odpowiedzieć na pytanie z jakiego powodu robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie określić i przypominać sobie o tym w czasie wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest posiadać wsparcie, należy również kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia. Czymś, co nie pozwala nam wypchnąć poza krąg priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, dlatego też warto codziennie poświęcić kilka minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Można również otaczać się cytatami osób, które doszły do tego, czego my pragniemy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to poprawnie wpływa na podejście- skoro ktoś dał radę, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Osoby, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Zwykle są to osoby nad wyraz niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast kiedy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą entuzjazm i zainteresowanie kwestią.

Jeśli Twoim zdaniem opublikowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj także pomocne źródło (https://www.eccotravel.eu/bilety-lotnicze/), które ma absorbujące informacje - one niewątpliwie Cię zaciekawią.

W takim przypadku najlepiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na małe fragmenty. Dzięki temu postępy będą szybciej zauważane, natomiast my będziemy mieli poczucie, iż robimy postępy.


To tylko wybrane ze sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na właściwym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, odnajdziemy linki do wielu stron, które pomogą nam wypracować swój indywidualny system motywacyjny, który będzie najlepiej odpowiadał naszym własnym potrzebom.