Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Karta przeżycia - w jakich sytuacjach może być przydatna i jakie są korzyści z jej posiadania?

Survival to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu i doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Z pewnością niezastąpiona może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są bardzo małe, równocześnie karta przeżycia posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności do uprawiania survivalu.

Survival
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy między innymi: otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, klucz do śrub w (zazwyczaj w wielu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych rzeczy, pierścień pozwalający wyznaczyć kierunek.

Zajmujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tutaj, wyczerpujący tekst, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś wartościowego.

Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool (co możesz zrobić kartą surwiwalową - sprawdź!), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie powierzchni płytki, co z pewnością jest dużym plusem dla osób, które doceniają komfort oraz wielofunkcyjność. Karty przeżycia posiadają zazwyczaj dziurkę do zamocowania smyczy lub kółka z kluczami. Aby ułatwić noszenie karty, często sprzedawcy zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest o wiele wygodniejsze.

Zazwyczaj taka karta przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla doświadczonych survivalowców, funkcja ostrza do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym - to już obowiązek! W dodatku karta przeżycia przydaje się nie tylko w trakcie hardcorowych wypadów. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co się nam przytrafi! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.


Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę różnych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych - gdy po prostu na grillu zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo zostaniemy świadkami wypadku drogowego i będziemy musieli przeciąć kawałek ubrania, by zatamować krwawienie.

W dodatku karta przeżycia nie jest droga, więc możemy mieć kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą nosić przy sobie. Gdzie można zakupić wielofunkcyjną kartę przetrwania? Na przykład w wielu sklepach militarnych, ale również bez problemu można zamówić ją przez internet.