Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Kiedy maluchy się nudzą - klika sposobów na szare jesienne popołudnia

Zimą, wielu rodziców intensywnie namyśla się, jak zagospodarować czas swoim dzieciom. Niskie temperatury i krótki dzień zmuszają do spędzania większości czasu w domu, który (tylko na pozór) jest nieciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z najbliższym podwórkiem lub placem zabaw. Nie pozwólmy mimo wszystko, by zima uniemożliwiała udaną zabawę. Sporo frajdy dostarczy pociechom robienie prezentów bożonarodzeniowych czy łańcuchów choinkowych.


dziecko
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub - kliknij po szczegóły -... na biurku, spacerze, w szufladzie. Dziecięca kreatywność nie ma granic! Inspiracji dobrze jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zaskoczy nas nieskończona ilość pomysłów i technik zdobienia - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie drobnych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na wiele okazji. Nie wszyscy z nas wiedzą, że 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można wspólnie z maluchem wykonać tekturowy telewizor.


Planując dzieciom odpoczynek bierny, zalecane jest, aby połączyć przyjemne z pożytecznym ([link]). Nauka przekazywana w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tym przypadku
dziecko
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
również możemy liczyć na Internet. Portale dla dzieci przedstawiają masę gier, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość.

A może namówimy naszą pociechę do wzięcia udziału w konkursie? Dzieci wyjątkowo cenią sobie tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci dostarczają im mnóstwo satysfakcji, wzmacniają charakter, uczą „mądrej” rywalizacji oraz dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w wielu dziedzinach. A wyraz twarzy dziecka na widok listonosza z nagrodą? Wspaniały.

Grudzień to chyba najbardziej wyczekiwany przez dzieci zimowy miesiąc. To podczas przygotowań do Świąt dorośli posiadają więcej czasu, który są w stanie poświęcić na niezapomniane chwile ze swoimi pociechami. Spędźmy ten czas jak najmilej.

Sprawdź też -