Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Koci świat czyli w jaki sposób dobrze pielęgnować kociego przyjaciela

Świat bez tych zwierząt musiałby być zły. Wielu ludzi nie umie żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie respektuje komend, jest krnąbrny, czasami coś podrapie (szczególnie, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to mruczka da się uwielbiać.
Karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
A te mruczące stworzenia towarzyszą nam od dawna. Kiedy wystartowały prace archeologiczne w kraju faraonów, odkryto wiele malowideł, na których znajdowały się postacie kota. Odkopano też wiele zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do teraz nie odkryto żadnej starożytnej kuwety, lecz wszystko przed nami - kotu też potrzebne witaminy.Kuwety
Teraz kolej na kolejną historyjkę związaną z kotami. W pewnym domu dla starszych ludzi w USA przebywał kot, który mógł bezbłędnie przewidzieć zgon któregoś z mieszkańców. Czarny kocur układał się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, kot później został odnaleziony martwy, bo lokatorzy domu spokojnej starości zaczęli się go niezwykle lękać. Ta historia dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy znać nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż mruczek został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z nieczystą siłą. Od dawna koty były towarzyszami wiedźm, a czarne koty do teraz oznaczają nieszczęście. To okropny stereotyp. Dokładne eksperymenty twierdzą, że kot wykazuje zdumiewające właściwości medyczne – potrafi znaleźć miejsce bólu i ułożyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i miłe mruczenie działa kojąco na chorego.


W połowie lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. O ile masz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu radość i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś świeże, droższe karmy. W ten sposób okażesz milusińskiemu, jak silnie go lubisz. Koty są o wiele mądrzejsze niż ludzie sądzą, zatem możesz posiadać pewność, że twój pupil załapie taki gest. Fajnym prezentem na to święto są także drapaki dla kotów – koty kochają takie gadżety. Więcej:


Source: