Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Kostiumy do piłki nożnej dla każdego - przeczytaj na ten temat

Na świecie jest bardzo dużo różnych sportów i nieustannie wymyślane są nowe. W grupie sportów drużynowych niezaprzeczalnie najbardziej popularną dyscypliną na świecie jest piłka nożna. Popularność tej dyscypliny zazwyczaj objawia się oglądaniem rozgrywek w telewizji, niektórzy jednak decydują się na czynne uprawianie tego sportu. Najczęściej w tę grę dla swojej przyjemności grają dzieci i młodzi chłopcy, szczególnie że na lekcjach wychowania fizycznego w szkole ta dyscyplina niezwykle często się przewija. Dużo dzieci marzy wtedy o karierze zawodowego piłkarza. Jak we wszystkich innych dyscyplinach, także w piłce nożnej obowiązują typowe dla niej stroje. Spodenki piłkarskie są inne niż te, w jakich gra się w koszykówkę czy inne dyscypliny. Części ubioru piłkarskiego ewoluowały przez lata.


Obuwie
piłkarzyki
Source: http://www.vivafitness.pl/
W piłce nożnej obuwie posiada ogromnie ważną rolę. Musi nie tylko dawać zawodnikowi właściwą przyczepność do murawy, ale także umożliwić mu kopnięcie piłki z właściwa siłą. Do tych zadań wymyślono korki, a więc buty sportowe z typowymi wypustkami na podeszwie. Korki piłkarskie także ewoluowały, wypustki, najpierw gumowe, były integralną częścią podeszwy (lanki). W kolejnych latach stworzono tak zwane wkręty, a więc buty z metalowymi korkami wkręcanymi w podeszwę, które szybko rozpowszechniły się jako profesjonalne obuwie do grę w piłkę.


Spodenki, ochraniacze
Podobnie jak wszystkie pozostałe elementy ubioru, także spodenki - przejdź do oferty - muszą być dopasowane indywidualnie do wymagań sportowca. Spodenki dla piłkarzy uszyte są z charakterystycznego przewiewnego materiału. Na boisku piłkarskim następnym bardzo istotnym elementem są ochraniacze. Ochraniacze piłkarskie powinny chronić łydki zawodnika przed rozmaitymi kontuzjami, głównie przed następstwami kopnięć i wślizgów pozostałych zawodników. Najlepiej jest nabywać produkty znanych firm, ponieważ jest wówczas większa szansa, że zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa na boisku. W tej sytuacji wyższa cena niejednokrotnie istotnie wiąże się z jakością. Dzięki ochraniaczom profesjonalnym i początkującym zawodnikom udaje się uniknąć groźnych kontuzji.