Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Których języków uczymy się najchętniej i dlaczego tak istotnie się dzieje?

W okresie socjalizmu nikt (poza paroma wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Rosyjski był wszędzie: w uczelniach wyższych, w szkole, nie było innej opcji, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, tak więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego
Author: brewbooks
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy o tym wiemy, zmiany, zmiany, obalenie ustroju komunistycznego i nastanie niekontrolowanego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto odchodzić od znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego wprowadzono inne, tym razem zachodnie języki obce. Obok angielskiego najbardziej popularnymi nowymi językami były język niemiecki i francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Coraz większą popularnością cieszą się więc również szkoły języka włoskiego jak np. .

Aktualnie najistotniejszy jest angielski, nauczany jest wszędzie, w wielu szkołach konieczny jest również drugi język. W największe ilości przypadków preferowany jest język niemiecki. To raczej logiczne, Niemcy to nasz sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. Rzadziej dobierany jest język francuski, a jednocześnie powraca moda na – ten znienawidzony po okresie komunizmu – rosyjski. Dzisiaj jeśli zapytać młodzież, jaki język obcy znają – pojawi się zgodna odpowiedź: „wiadomo, angielski!”. Jeśli natomiast to samo pytanie wystosować do starszego pokolenia to, jak bez trudu odgadnąć, znakomita większość wymieni język Puszkina.

Jeśli masz chęć odkryć więcej na opisywany temat, kliknij na odnośnik do źródła (http://chemiana100procent.pl/kategoria/zbior-zadan-z-chemii/) - informacje tu zawarte są niezwykle ciekawe.Oczywiście, przyswajamy języki obce, które w danym etapie są nam przydatne, lecz spoglądając na trendy to już wkrótce coraz więcej młodych osób będzie operowała też językiem rosyjskim.

Jednocześnie, dzisiaj także istnieje dość ciekawy trend, uczenia się obcych języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest faktycznie z językiem włoskim. Widoczne jest to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest obecny w wielu szkołach językowych (oferta lekcji na ). Kultura włoska, klimat, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to także sprawia, że pragniemy uczyć się tego wspaniałego języka.