Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Malowanie - dlaczego nasze dzieci je uwielbiają

Wiele osób nie wie jak ważna jest naturalna twórczość w rozwijaniu się malucha. Z łatwością można zaobserwować już u najmniejszych, z trudnością trzymających w rączce kredki, jak ogromną przyjemność sprawia im malowanie. Niezrozumiałe w ocenie dorosłych zwykłe mazanie po papierze, w psychologicznym ujęciu określane jest tworzeniem bazgrot i w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z marnowaniem papieru. Jest to uczenie się zarówno odruchów palców, ale też próba narysowania kształtu i odwzorowania zobaczonych wcześniej przedmiotów.

Dla najmłodszych nie jest to łatwe, warto im w tym pomóc. Szeroko dostępne |na rynku kolorowanki dla dzieci dzięki zaznaczonym kształtom, pomagają nauczyć się wykorzystywania całości kartki, jak też dokładnych ruchów motorycznych dłoni. Sprzedawane są w rozmaitych wariantach i nierzadko dopasowuje się je do wieku. Inne mogą zwrócić uwagę przedszkolaka, przykładowo kolorowanki kucyki tłumacz przysięgły działdowo muminki, a inne maluchów – opierające się na prostszych kształtach. Zrozumiałe jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej zajmować dziewczynki, mimo że nie jest to reguła. Grupa chłopców w określonym wieku nie szaleje zarobotami i woli dziewczęce zabawy. Nie należy się tego negować, ale raczej pokazać jak rozumiemy swoje dziecko i co je interesuje.

Author: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows
Ciekawą alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Kroplą wody na pędzelku, szkrab może uzyskać piękne, wyraźne, barwy obrazków z ulubionej bajki. Dla starszych dzieci próbujących tradycyjnie operować farbami, producenci proponują różne malowanki z grubszego materiału, przeznaczone do farb plakatowych lub akwarelek.

Pamiętajmy także o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są przedmiotem który zawsze trzeba kupować. Kiedy któryś z rodziców może poświęcać chwilę czasu na naszkicowanie obrazków bez wypełnień, to też świetnie sprawdzą się one jako kolorowanka. A nawet więcej, dlatego że wspólne malowanie buduje bliskość i sprawia że maleństwo odbiera siebie jako ważne. tworzenie w życiu młodego człowieka jest sprawą niezmiernie istotną i powinno się ją wspierać na każdy z możliwych sposób. Nie jest tylko formą spędzania czasu. Rysowanie i malowanie usprawnia wyobraźnię, ale także uczy zastosowania wiedzy o świecie.

Author: Arek