Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Maluch vs. telewizor – jak wybierać treści oglądane przez pociechy w wolnym czasie?

Odruchowe oglądanie telewizji to jedna z najpopularniejszych form pożytkowania wolnego czasu przez większość dzieci w szkolnym wieku. Istnieje więc ryzyko, że na ekranie oglądanym przez nasze dziecko pojawią się treści, które mogą być dla niego nieprzeznaczone. Czy możemy kontrolować programy oglądane przez nasze pociechy?


telewizja
Author: daniel.s
Source: http://www.flickr.com
Godny refleksji wydaje się być fakt, że większość rodziców nie jest świadoma tego, jakie programy ich dziecko ogląda w telewizji, a co za tym idzie – nie mogą oni potwierdzić, czy programy te są przystosowane do ich wieku. Kwestia ta dotyczy coraz większej grupy nowoczesnych rodziców, którzy są zbyt zapracowani, żeby zwracać szczególną uwagę na to, co w wolnym czasie robi ich dziecko. Na ich obronę należy przyznać, że niemożliwym jest wychowanie dziecka całkiem bez udziału telewizora. Nowoczesne technologie otaczają nas z każdej strony, nie pozwalając o sobie zapomnieć i upraszczając nam znacząco życie.

Trzeba jednak panować nad tym, czym zajmuje się nasze dziecko tak, by dany program tv godz 20 przyczyniał się do jego rozwoju, a nie utrudniał mu to. Przede wszystkim należy kontrolować czas, jaki dziecko pożytkuje przed telewizorem. Dla dzieci w szkolnym wieku godzina oglądania telewizji każdego dnia jest wystarczająca. Powinniśmy być przy tym stanowczy i nie robić przy tym wyjątków – dziecko powinno znać reguły i respektować je. Ważne są także treści, które telewizor przekazuje maluchowi. Najkorzystniejszy program TV dla dziecka to ten, który jednocześnie edukuje je i zapewnia mu rozrywkę. Ułatwienie w wybraniu wartościowego programu stanowią dla nas znaki wiekowe usytuowane w górnym rogu ekranu. Dzięki nim możemy bez problemu określić, czy wybrany program jest przeznaczony dla dziecka i czy nie porusza treści, które mogłyby być dla nieprzeznaczone. Wartym spróbowania sposobem jest także oglądanie telewizji wraz z dzieckiem – w ten sposób będziemy mieć pewność, że ogląda ono właściwe treści.


telewizja
Author: daniel.s
Source: http://www.flickr.com
Kluczowe jest, by nie zabraniać dziecku oglądania programów telewizyjnych.

Jeśli poszukujesz podobnych informacji na prezentowany wątek, to także rzuć okiem na gruzja all inclusive pokrewne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Wtedy mogłoby to być dla niego przedmiotem zakazanym, a co za tym idzie – bardziej interesującym. Mądre planowanie czasu spędzanego przed telewizorem z pewnością da nam lepsze skutki.