Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Na jakie elementy zwrócić uwagę Plan treningowy - najważniejsze elementy

sport
Author: Materiały prasowe
Source: Sport-shop.pl
Osoba, która kiedykolwiek trenowała kulturystykę zdaje sobie sprawę, że prawidłowy plan treningowy to podstawa. Zidentyfikowanie celów treningu, krótko i długoterminowych oraz dobór odpowiednich ćwiczeń, ich konfiguracji i intensywności daje możliwość zoptymalizowania efektów treningu oraz umożliwia ocenę postępów.

Tak jak w większości dyscyplin sportowych, również w kulturystyce, trening powinien być podzielony na etapy, w granicach których spełniane będą założone cele, np. zwiększanie masy mięśniowej czy zwiększanie siły. Określenie celów warunkuje specyfikację treningu, czyli dobór środków dzięki którym chcemy je osiągnąć. Na przywołaną konfigurację składają się następujące elementy:

- ilość sesji treningowych w w tygodniu,

- kolejność w jakiej mają być realizowane ćwiczenia,- zastosowane obciążenie,

- liczba serii realizowanych w czasie jednego ćwiczenia,

- ilość powtórzeń składających się na pojedynczą serię,

- długość odpoczynku między kolejnymi seriami i ćwiczeniami.

siłownia
Author: iStock.com
Source: iStock.com
Odpowiednie zaprojektowanie treningu oraz jego wytrwała realizacja są bardzo ważnymi segmentami, ponieważ umożliwiają harmonijny rozkład obciążeń na trenowane grupy mięśni oraz zapobiegają przeciążeniu pojedynczej grupy mięśni.

Hej, sprawdź to (http://szkolagimnastyki.lublin.pl/treningi), jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Równie ważnym elementem jest dostosowanie treningu do własnej wydolności. Nie każdy organizm odpowiada identycznie na bodźce treningowe, co powoduje rozbieżności w wypracowanych rezultatach, a może także skutkować przetrenowaniem, a w niektórych przypadkach kontuzją.

Ułożenie optymalnego planu treningowego może okazać się zbyt trudne, zwłaszcza w przypadku osoby początkującej. W tej sytuacji, mamy możliwość poprosić o pomoc trenera albo zlecić rozpisanie planu firmie, która profesjonalnie układa plany treningowe. Sprawi to, że nasz trening będzie prawidłowo zaplanowany a nam nie pozostanie nic innego jak zabrać się za jego realizację.