Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Na jakim instrumencie dobrze jest nauczyć się grać?

Muzyka ogrywa bardzo duże znaczenie w życiu ludzi. Można ją usłyszeć codziennie w wielu różnych miejscach, w mieszkaniu, sklepie czy firmach. Od wieków utwory muzyczne były wyrazem kultu religijnego albo spełniały rolę rozrywkową, a wraz z biegiem lat tworzono coraz bardziej wyrafinowane i zróżnicowane utwory muzyczne.

Gra na bongosach
Author: Tim Blair
Source: http://www.flickr.com
Przez wieki bardzo się też zmieniły muzyczne instrumenty, to znaczy urządzenia wytworzone przez człowieka i używane do wydawania odpowiednich dźwięków. Już przed setkami lat ludzie zaczęli używać przeróżnych konstrukcji z drewna, przy pomocy jakich tworzyli dźwięki, czy to przy obrzędach religijnych, czy w czasie zabawy i rozrywki.

Kolejnej wieki zaczęły przynosić duże zróżnicowanie instrumentów, pojawił się też podział na różne ich rodziny, to znaczy strunowe, dęte i perkusyjne. W każdej z tych rodzin dodatkowo można wyróżnić wiele różnych rodzajów instrumentów, które się odróżniają rozmiarami i metodą wydawania muzyki. Kilkadziesiąt lat temu, po odkryciu elektronicznych układów pojawił się kolejny rodzaj instrumentów, w których do wytwarzania dźwięku zostały zaprzęgnięte różne elektroniczne podzespoły. W ten sposób narodziła się era elektronicznej muzyki.W dzisiejszych czasach różnego rodzaju syntezatory są ogromnie popularne zarówno w gronie zawodowych muzyków, ale też wśród wielbicieli niedzielnego grania. Zaawansowane egzemplarze maja wiele różnorodnych funkcji i ustawień, i mogą idealnie naśladować wiele różnych instrumentów. Klasyczne syntezatory wymagają dużo miejsca, poza tym są dość drogie i wymagają należytej obsługi. Dobre pianino albo klawesyn kosztować może nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz w takiej kwocie otrzymuje rewelacyjny instrument muzyczny. Ale naprawdę dobry, wysokiej klasy syntezator to ułamek ceny tradycyjnego instrumentu, a jednak możliwości posiada znacznie większe, tak więc jest chętnie używany przez instrumentalistów w wielu zespołach muzycznych. W każdym takim zespole bardzo ważne są także instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: popularne instrumenty cajony), których głównym zadaniem jest wyznaczanie rytmu. Pośród nich są także takie, jakie mogą być używane w pojedynkę, należą do nich cajony, na których się siedzi w czasie gry, oraz bongosy, czyli dwa złączone ze sobą bębenki które się wywodzą z odległej Kuby.