Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Najlepszy czas na pójście do kina

Wakacje to najlepsza pora na to, aby nadgonić wszelakie zaległości kulturalne. Zastanówmy się nad tym, kiedy ostatnio byliśmy chociażby w kinie, operze, teatrze czy operetce. Dawno temu, nieprawdaż?
pokazy akrobatyczne
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż spada. Książki oglądamy tylko w sklepie. Zamiast kina decydujemy się na krótkie filmiki w sieci. Kotki są przecież takie śmieszne! Ale czy to nam całkowicie wystarcza? Wszelakie pokazy artystyczne są jak najbardziej wskazane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Za jej sprawą będziemy lepszymi kompanami do dyskusji. Lipiec to czas ogromnej ilości rozmaitych wydarzeń kulturalnych i ciekawych festiwali. Przy okazji zasłużonego urlopu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką formę kultury wybierzemy, z pewnościąznajdziemy coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Miłośnicy muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, pójdźmy do galerii sztuki, by podziwiać dzieła znanych artystów. Takie pokazy artystyczne, to w rzeczy samej idealna rozrywka dla duszy!Tego lata czeka nas również kilka ciekawych premier filmowych. Wyjście na seans to zaledwie godzina czy dwie, jednak niesamowite wrażenia pozostają na długo. Czasami dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na kwestię z zupełnie innej perspektywy. Za ich sprawą otwieramy się na innych ludzi i stajemy się tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się na miejscu bohatera z srebrnego ekranu. Na moment chcemy stać się nimi. Jesteśmy bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi dziedzinami sztuki nie tylko poszerza światopogląd. Pozwala jednocześnie bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest idealną okazją do rzeczywistego zapoznania nowych przyjaciół. Pokazy artystyczne to coś więcej niż jedynie moment. To przede wszystkim czas zainwestowany w swoje człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” lub „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką sprawia, że stajemy się o wiele bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, wejdź też na tego typu serwis, ponieważ jest w nim podobny świeży tekst - on także jest godny uwagi.

Dlatego musimy znaleźć trochę czasu na nadrobienie wszystkich zaległości w dziedzinie kultury!