Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Nasze kochane towary nagminnego stosowania

Kim bylibyśmy bez rzeczy. Są one wszędzie i kształtują świat, w jakim mieszkamy. Zapewne nie do końca się o nie troszczymy, traktując je niczym mniejsze zło lub tytułując je określeniem „złośliwości rzeczy martwych” (wtedy, gdy nie chcą działać).


Wiemy jednak, iż nie da się bez nich za dużo zdziałać, że od niepamiętnych czasów przedstawiają uzupełnienie nas samych, wzbogacając nas jednakowoż jako gatunek ludzki.

Kobieta siedząca na tarasie
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Kim byłby pierwszy człowiek bez krzemienia albo bez nieskomplikowanych narzędzi, jakie ułatwiały my codzienną pracę? Kim byłby, gdyby nie mógł dzierżyć w ręku narzędzia, którym odstraszałdzikie zwierzęta. Kim stalibyśmy się, gdyby nie łodzie, maszyny latające i auta, gdyby nie wymyślono koła. Przedmioty są konieczne, są tak ważne w historii świata, jak ich stwórcy. Każdy zna żarówkę czy żelazko, lecz nie wie, kto je stworzył. Zanika stwórca, rzecz pozostaje i zostaje czymś normalnym, koniecznym, czymś bez czego trudno wyobrazić sobie życia.

Weźmy na przykład jakiegoś fotografa. Może być bardzo utalentowany, może mieć
Funkcjonalne pojemniki na żywność
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
niesamowity zmysł do robienia cudownych fotografii, lecz właśnie, gdyby nie aparat, jakim robi swoje foty jego wizje zostałyby jedynie w umyśle. Podobnie jak pisarz, który ma plan na powieść, lecz nie ma kartki i długopisu, żeby przenieść te wizje na papier. Kim byłby fotograf bez niezbędnych narzędzi w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (popularne parasole fotograficzne), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tu: specjalistyczne reflektory, sprzęt studyjny.

Odpowiedź jest prosta: stałby się nieszczęśliwy, gdyż nie mógłby przenieść swoich wizji na czytelny nośnik, jaki każdy z nas może zobaczyć. Nie mógłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opisywać, ale i tak inni mogliby nie zrozumieć jego wizji. W dzisiejszych czasach natomiast, w dobie cudownych programów graficznych fotograf może tworzyć jeszcze bardziej kreatywnie.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to idź dalej obozy katowice i przejrzyj tam następne frapujące posty. Nie czekaj!

Jest zdolny poprawić zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, podkoloryzować intensywność kolorów, i tak dalej. Dzięki takim narzędziom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do perfekcji. Bez wynalezienia rzeczy, bez coraz to świeżych, ulepszonych przedmiotów nigdy byśmy tego nie osiągnęli.