Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Nie masz czasu na książkę - wybierz wersję audio

Od czasu do czasu dzieje się tak, iż ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie kocha tego robić, ponieważ podczas tej czynności niesamowicie szybko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go też głowa. Na szczęście możemy posłuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak samo jak mamy szansę miast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym konkretna sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią zapoznać.
Jeszcze możemy trafić na słuchowisko

Kiedyś, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak bardzo rozpowszechniona, niesamowicie popularne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc opowiadanie, lub krótkie scenki odczytywane przez aktorów, albo pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dziś być może takie odczyty nie są aż tak modne jak dawniej, bo mamy telewizję i kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, czasem mamy szansę się spotkać z ich tworzeniem, a co się z tym łączy trzeba ich posłuchać, ponieważ na pewno nieprawdopodobnie potrafią pobudzić wyobraźnię do działania i spowodować, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.


Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi
Author: Alan Klim
Source: http://www.flickr.com
Sporą popularnością dziś cieszą się audiobooki , a więc płyty, tłumacz przysięgły biała podlaska plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo od czasu do czasu nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie mają czasu na to, aby siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tutaj możemy włączyć płytę jeśli chcemy, czy to w wozie, czy podczas porządkowania mieszkania, oraz słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, kiedy potrafimy być właściwie zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, gdyż wówczas może się okazać, iż ominiemy wielką część książki.
To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Jeżeli bardzo chcemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak identycznie jak puszczanie czytanych książek dzieciom, pomoże nam rozwinąć ich wyobraźnię i wytrenować w nich umiejętność dokładnego słuchania.