Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Nie zważając na porę roku - odpoczywaj w Polsce

Polska na weekend czy też na wczasy staje się dla co poniektórych ludzi, w znacznej mierze cudzoziemców, miejscem gdzie można odpocząć w zgodzie z naturą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest jedyny w swoim rodzaju i przyciąga do siebie różnymi atrakcjami, które należy uwzględnić na swojej liście planując wakacje 2014!

Pokrycie dachu strzechą
Source: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to ciągnące się łańcuchy górskie. Nasilony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to wzmożony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki czynny relaks to wspaniały trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to również znaczące przychody dla apartamentów czy kwater prywatnych oferujących noclegi (szerzej tu - ). Oferując noclegi Zieleniec konkuruje z innymi ośrodkami cenami oraz położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, przykładowo noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba również przyciągają wielu sympatyków białego szaleństwa. Należy, więc znaleźć odrobinę czasu i zaplanować tego typu wyjazdy w góry (zobacz tutaj).

W sezonie letnim wzmożony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tu też znajdują się miejscowości proponujące bardzo dużo rozmaitych atrakcji dla wczasowiczów. Liczy się odległość od morza, dostęp do rozrywek rodzaju dyskoteki czy organizacja imprez na dworze. Kurorty od dawna przyciągające masę turystów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokrotnie odwiedzanym miasteczkiem leżącym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi - Osada na Ochodzitej warto skorzystać z internetu, na którym znajdziemy najbardziej aktualne oferty typu noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu też liczne ośrodki spa, będące rewelacyjnym relaksem dla naszych zmordowanych ciał.Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla ludzi niepełnosprawnych lub chorych, albo po prostu lubiących spokojne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których również nie brakuje w Polsce. Największe ich skupisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przyjeżdżają tutaj duże ilości pacjentów, by odpocząć i skorzystać z usług, jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój znajduje się w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zobaczenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podglądnąć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników.

Podsumowując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze a także takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bezsprzecznie atut naszego kraju w porównaniu do niektórych państw europejskich. Korzystajmy, więc z tego, co mamy.


Author: k.s.