Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Niebanalne narzędzie, którym jest obieraczka do warzyw.

Okres wakacyjny to nie tylko pora na wycieczki, to również czas kiedy zaczynają się plony owoców jak i niektórych warzyw. Zazwyczaj tymczasem to z owoców wytwarza się różnego typu przetwory na chłodne jesienne wieczory. Jednak nim się do tego człowiek weźmie powinien wpierw zaopatrzyć się we właściwe słoiki na przetwory.

sprawdz pełną oferte
Author: Naturhouse
Source: Naturhouse
W zależności, jakiego typu przetwory zacznie się robić, do każdego z nich będzie różny typ słoika. Na przykład słoik na przetwory z wiśni, czereśni musi być właściwie duży (mowa tutaj o kompotach), bo całe owoce wkładane są do środka a także zalewane roztworem. Oczywiście wszystko musi zostać szczelnie zamknięte, gdyż te owoce posiadają tendencję do szybkiego psucia się w połączeniu z powietrzem. W momencie robienia konfitur czy dżemów z wszelkiego typu owoców, słoiki muszą być raczej małego wymiaru, bo tego rodzaju przetwory nie spożywa się w sporych ilościach.

A w dodatku po otwarciu słoika z dżemem, powinno się go zużyć w niebywale krótkim czasie, gdyż podobnie jak kompoty mogą się łatwo zepsuć. Jak da się zauważyć słoik na przetwory musi być stosownie dopasowany do rodzaju przetworów jak także używanych owoców czy warzyw. Przetwory z owoców robi się latem, natomiast przetwory z warzyw wykonuje się w większości jesienią. To właśnie w tym czasie zbiera się warzywa, które następnie umieszcza się http://hurtplus.pl/ do słoika.


Natomiast w odróżnieniu do owoców, sporą ilość warzyw przed przetworzeniem należy obrać. I tutaj można posłużyć się dość interesującym narzędziem, jakim jest obieraczka do warzyw, która w dość ogromnym procencie ograniczyła czas który należało przeznaczyć na daną czynność - polecamy

Obieraczka do warzyw to nic innego jak nóż zaopatrzony w ruchome podwójne ostrze, używa się go poprzez przeciągnięcie ostrzem po obieranym warzywie bez potrzeby stałej kontroli ostrza. W dodatku w obieraczce ostrze są całkowicie zasłonięte, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo skaleczenia. Przetwory wykonywane samemu będą to najlepsze produkty wytwarzane z warzyw czy owoców, jakie jest się w stanie kupić. Nie posiadają wszelkiej chemii w sobie, dzięki czemu będą bardzo zdrowe.