Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Nieco faktów świata muzyki

Choć pewnie można jakoś sobie wyobrazić świat bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to zbytnio kusząca perspektywa. W końcu praktycznie w każdym przypadku słuchanie piosenek powoduje, że tak jakby jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Weźmy chociażby pod uwagę znane powiedzonko, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w tym tekście nieco tematów mających związek z niezwykłym muzycznym światem.


koncert
Author: BL4CK_K1N6
Source: http://www.flickr.com
Jakie zespoły są najbardziej fantastyczne? No cóż, tutaj w rachubą wchodzą bardzo subiektywne osądy. Bo czy można w zupełności obiektywnie rzec, że jakiś zespół muzyczny jest mocno przeciętny, beznadziejny bądź przeciwnie - rewelacyjny? Bez wątpienia nie. Muzyka to nie matematyka, a więc nie jest nauką. I to niesamowite w muzyce - możemy przynajmniej całymi godzinami dywagować z własnymi przyjaciółmi na temat muzyki. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły, za które praktycznie bylibyśmy w stanie się pokroić. Fantastycznym bandem jest chociażby Queen (kliknij). Szkoda, że Freddie Merkury umarł na AIDS!

Brytyjski zespół o nazwie Queen sprawił, iż świat się zmienił. Bardzo dużym atutem tamtego okresu - czyli lata 60, 70 i 80 jest to, że chociaż już niepodzielnie rządziła komercja, to tak czy siak wcale nie było tak, iż tylko miernoty były powszechnie słuchane. Nie można zakładać, że dzisiaj jest o wiele gorzej, lecz mimo wszystko kiedyś w świecie muzyki było dużo lepiej. Pewnie niesłychanie wielu ludzi może się zgodzić. Ciekawe jest również to jak podchodzimy obecnie do tematu piractwa.

Piractwo muzyczne jest wielkim problemem - można w sumie powiedzieć, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy czy producenci tracą wielkie pieniądze. Ciężko w sumie powiedzieć, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, ale nigdy nie można wmawiać, że to nic takiego. Zwłaszcza, iż funkcjonuje wiele tych rozwiązań, dzięki to którym nareszcie możemy w zupełności legalnie słuchać ulubione piosenki!

Jak? Cóż, godne znaczącego zainteresowania są portale takie jak choćby Youtube. Zapewne artysta wolałby, abyśmy kupili jego album, ale z pewnością Phil Collins bądź Enya wcale nie tracą na tym, że szukamy ich twórczości na Youtube. Zatem dbajmy o to by słuchać muzykę, lecz robić to w taki sposób, aby w żadnym razie nie szkodzić swoim ulubieńcom.