Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne media – szum lub metoda na sukces?

Odnaleźć coś z sensem w obecnych czasach to dość spore wyzwanie. Mamy podobno ku temu wszelkie przesłanki, jesteśmy wyposażeni w najnowszą technologię i w coraz większym stopniu zaawansowane sprzęty. Wielu ludzi pomimo tego nie radzi sobie z nadmiarem informacji, panuje nad wszystkim zaś szum informacyjny, gdzie wszystko – czy to groźny wypadek czy bezsensowna plotka – się ze sobą miesza. Ciężko jest już oddzielić coś ważnego od mniej istotnego, co warte czytania od sterty głupstw. Jak się odnaleźć w medialnym szumie?


Wielu tak nie narzeka, bo uważają, że obecnie to my sami dobieramy, co pragniemy oglądać, czytać, co słuchać, czego unikać. Kiedy istniał telewizor, parę kanałów to nam wykładano, co warto oglądać. Nadawca dyktował narrację i bieg wydarzeń, odbiorca potulnie to odbierał. Nie miał praktycznie żadnego manewru, nawet znikomej siły przebicia, dni przemijały normalnie, nic się nie zmieniało.
Głośniki Creative Inspire T3300
Author: Creative
Source: Creative

Aż powstał internet. Dawniej przykładowo, aby wyszukać powiedzmy przedsiębiorstwo, które zajmuje się oświetleniem scenicznym byliśmy zmuszeni pytać znajomych, przeglądać książkę telefoniczną czy dzwonić na informację telefoniczną, z zapytaniem: czy w pobliżu znajduje się jakaś firma, która zajmuje się tym i tym, jak tak, to poproszę o numer...

Aktualnie, gdy poszukujemy na przykład danej usługi to wpisujemy w wyszukiwarkę frazę wynajem nagłośnienia w warszawie, czy z innej bajki tłumaczenia symultaniczne warszawa i szybko dostajemy tak wiele wyników, iż nie jesteśmy do końca pewni, co wybrać. Nie to co kiedyś, gdy mieliśmy do wyboru mniejszą ilość usług, a dodatkowo były one w mniejszym stopniu rozreklamowane. W dawnych czasach reklama była droższa, dzisiaj, w dobie Internetu jesteś w stanie bardzo łatwo i dość tanio dotrzeć do potencjalnych klientów.


Od kiedy pojawił się Internet zmianie uległa też równowaga sił na linii nadawca – odbiorca. Kiedyś to nadawca miał tylko głos, aktualnie dzięki rozwoju Internetu odbiorca ochoczo włącza się do dyskusji i co więcej, ma nawet większą moc przebicia. Popatrzmy chociażby na znanych blogerów, ilu mają fanów i jak kreują trendy.

Intrygujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów - one też Cię bardzo zainteresują.

A co z własnymi mediami, ludzie na rożnych portalach umieszczają swoje filmiki, a one pobijają rekordy popularności. To wszystko jest dowodem na rewolucje w media, jakie nigdy już nie będą takie jak kiedyś.