Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Obsługa techniczna imprez istotnym elementem tego typu uroczystości

Gdy idziemy imprezę rozmyślamy o milionie atrakcji, o tym, że będzie fajna zabawa. Każdy liczy na to, że zapamięta jakąś imprezę na bardzo długi czas. Jednak by wszystko było faktycznie ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim sporo natrudzić obsługa techniczna imprez.


Osoby, które pracują w obsłudze technicznej mają świadomość, że już wiele godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą się wszystkim zająć. Począwszy od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez sprawdzenie czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na sprawdzeniu montażu oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi też na nagłośnienie. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się ochroną imprezy, technicy od oświetlenia i osoby od właściwego nagłośnienia. Jednak to wszystko składa się na techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać zorganizowanie właściwych warunków osobom, które będą miały uświetnić konkretną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej musi zająć się garderobą a część jedzeniem. Wszystko po prostu musi zostać zapięte na ostatni guzik.

Scena na imprezach

Wszystkie osoby, które wychodzą na jakąkolwiek imprezę chcą się dobrze bawić.
obsługa techniczna rozstawia scene
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Artyści chcieliby dać jak najwięcej emocji ludziom, którzy pojawią się na koncercie, czy też na jakiejkolwiek innej imprezie. Jednak artyści zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest między innymi oświetlenie sceniczne i nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie porządnego show.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w treści (https://szkola-terapeutyczna.pl/). Dla pewnych osób ten artykuł to niecodzienne podejście do niniejszego problemu.

Tak samo bez odpowiednio ogarniętego nagłośnienia impreza będzie słaba. Dlatego tak ważne jest, by mieć porządną obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów wozi swoich techników, którzy dodatkowo pracują nad tym żeby zespół dobre brzmiał na scenie. To niesamowicie istotne, bo to pozwala na zagranie faktycznie porządnego koncertu. Tak samo, gdy mówimy o oświetleniu. Jeśli ma zostać wystawiana jakakolwiek sztuka lub koncert – potrzebne jest dopełnienie muzyki grą świateł, to również bardzo istotne jest, to, jak zostaną poustawiane światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na


W dzisiejszych czasach wszystkie wystąpienia, każda impreza to istne szaleństwo. Jeżeli artysta chce naprawdę się wyróżnić, należy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a to nie jest możliwe, gdy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.