Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Pasjonaci muzyki w dobie internetu

Nie jest sekretem, że internet wpłynął na sposób, w jaki większość ludzi słucha muzyki. Podczas gdy zdecydowana większość ludzi zadowala się ściągnięciem mniej lub bardziej legalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze grupy – ci prawdziwi fani.


koszulki na płyty winylowe
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Prawdziwy fan wie, że ściąganie nielegalnych nagrań z internetu nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Osoby takie należą do bardzo świadomej grupy pasjonatów dobrej muzyki. Również do tej najbardziej uczciwej. Gdy pojawi się nowy album ich ulubionego zespołu, nie ściągają oni tej muzyki online. Wręcz przeciwnie. Biegną do zwykłego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych przyczyn, są coraz rzadsze i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Taka postawa wymaga pewnych nakładów finansowych, jednak daje też sporą satysfakcję. W mieszkaniu takiej osoby można znaleźć nierzadko starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt.

Zobacz bez wahania ten świeży wpis (https://kbsound.pl/) - on z pewnością też Cię zaintryguje, ponieważ są tam inne tego typu informacje w temacie opisywanej problematyki.

Są one starannie ustawione na półce. Niektórzy preferują trzymać bezcenne płyty w inny sposób – starannie wkładają je w okładki disccover - . Niezależnie od metody przechowywania płyt, własny zbiór płyt ulubionych wykonawców i zespołów jest wspaniałą oraz godną pozazdroszczenia rzeczą.


studio nagrań
Author: fr4dd
Source: http://www.flickr.com


Drugą grupą entuzjatów świetnej muzyki, którzy są niestety raczej rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby które zbierają winyle. Ze względu na fakt, że współeczna muzyka nie jest w ten sposób wydawana, są to osoby lubiące głównie muzykę starszą, określaną często jako „kultowa”. Ponieważ winyle nie są nowe i często odkupowane są od innych właścicieli po wielu latach użytkowania, ich pierwotne okładki często nie istnieją gdyż zostały zniszczone.


Tacy kolekcjonerzy wkładają więc swoje cenne kolejce w koszulki na płyty winylowe - które chronią je przed jakimkolwiek zniszczeniem. Jedna rzecz jest pewna - taka kolekcja płyt winylowych będzie drogocenną perełką w przyszłości.