Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Plusy i minusy życia harcerzy, podstawowe wyposażenie jakie każdy dobry harcerz powinien posiadać

Harcerze od dawna są obecni w naszym społeczeństwie. Dzisiaj, w epoce sieci internetowych i nowoczesnych technologii co prawda straciło nieco na znaczeniu, lecz nadal w niejednej szkole bardzo dynamicznie funkcjonują harcerskie drużyny, skupiając dookoła siebie dzieci i młodzież.
źródło
Author: Tomas Quinones
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy miłości do ojczyzny i poświęcenia. Lecz jednocześnie bycie harcerzem to bardzo dobra przygoda, którą się później przez długie lata wspomina, jeżeli nawet nie trwała ona długo. Podczas spotkań zuchy i harcerze mogą się nauczyć mnóstwa przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak możliwość radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i większość z nich będzie się później przydawała w starszych latach. Zwieńczeniem każdego harcerskiego roku jest zawsze letni obóz, a o wielu z takich obozów do dnia dzisiejszego krążą w harcerskim gronie legendy. Faktycznie dla dzieci i młodzieży trzy tygodnie z daleka od elektroniki, w surowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli chodzi o obozowe życie to rewelacyjna, zapamiętana na długie lata przygoda. Prawdziwy harcerz musi być też odpowiednio wyposażony w niezbędne akcesoria. Podstawą jest harcerski mundur, składający się z bluzy, spodni i chusty.harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Mundur, a w zasadzie naszywki na nim, będą informować o członkostwie w danej drużynie i zdobytych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na omawiany temat, to sprawdź proponowane www, które zawierają także dane na to zagadnienie - kliknij więc tu.

W czasie obozów oraz biwaków bardzo przydatny będzie też zestaw narzędzi. Przy pomocy saperki można będzie zbudować prowizoryczny szałas czy zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach zastosowania dobrego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażkom da się zarówno przyrządzić smaczny posiłek, jak i go później ze smakiem zjeść. W wielu drużynach popularne są również specjalne zestawy survivalowe, w skład których wchodzą niezbędne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Aby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski - , tam bez żadnego problemu można będzie zrobić większość potrzebnych zakupów.