Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Plusy i minusy życia harcerzy, podstawowe wyposażenie jakie każdy dobry harcerz powinien posiadać

Harcerze od dawna są obecni w naszym społeczeństwie. Dzisiaj, w epoce sieci internetowych i nowoczesnych technologii co prawda straciło nieco na znaczeniu, lecz nadal w niejednej szkole bardzo dynamicznie funkcjonują harcerskie drużyny, skupiając dookoła siebie dzieci i młodzież.


źródło
Author: Tomas Quinones
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy miłości do ojczyzny i poświęcenia. Lecz jednocześnie bycie harcerzem to bardzo dobra przygoda, którą się później przez długie lata wspomina, jeżeli nawet nie trwała ona długo. Podczas spotkań zuchy i harcerze mogą się nauczyć mnóstwa przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak możliwość radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i większość z nich będzie się później przydawała w starszych latach. Zwieńczeniem każdego harcerskiego roku jest zawsze letni obóz, a o wielu z takich obozów do dnia dzisiejszego krążą w harcerskim gronie legendy. Faktycznie dla dzieci i młodzieży trzy tygodnie z daleka od elektroniki, w surowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli chodzi o obozowe życie to rewelacyjna, zapamiętana na długie lata przygoda. Prawdziwy harcerz musi być też odpowiednio wyposażony w niezbędne akcesoria. Podstawą jest harcerski mundur, składający się z bluzy, spodni i chusty.

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Mundur, a w zasadzie naszywki na nim, będą informować o członkostwie w danej drużynie i zdobytych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać.proponowane www rowy nad morzemW czasie obozów oraz biwaków bardzo przydatny będzie też zestaw narzędzi. Przy pomocy saperki można będzie zbudować prowizoryczny szałas czy zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach zastosowania dobrego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażkom da się zarówno przyrządzić smaczny posiłek, jak i go później ze smakiem zjeść. W wielu drużynach popularne są również specjalne zestawy survivalowe, w skład których wchodzą niezbędne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Aby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski - , tam bez żadnego problemu można będzie zrobić większość potrzebnych zakupów.