Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Pomysł na niezwykły ogród.

Wiejski ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Na samym wstępie trzeba oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z różnych pozostałości po budowie. Później trzeba przyszykować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, zaś, jeżeli zbija się w bryły to jest zytnio gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dorzucić gruboziarnistego piasku albo drobnego żwiru. Bardzo ważne jest też pH podłoża. Rośliny wzrastają najlepiej w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby wystarczy kupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.


Jeżeli okaże się, że nasza gleba jest nazbyt kwaśna wystarczy zmieszać ją z nawozem wapniowym. Wszystkie wcześniej przedstawione rady, co w danym przypadku należy uczynić przedstawi nam portal ogrodniczy. Jeżeli będziemy się stosować do wszystkich porad w nim umieszczonych z pewnością stworzymy cudowny ogród. Wracając do naszego ogrodu mamy już należycie przygotowane podłoże pod florę.

Ogród, schody, kostka brukowa
Author: Bruk-Bet
Source: Bruk-Bet
Należy teraz się zastanowić, jakie chcemy rośliny a także budowle ogrodnicze, ponieważ zarówno jedno jak i drugie jest niezmiernie ważne, by mieć bardzo ładny ogród. Można między innymi ustawić śliczną altankę czy też wybudować oczko wodne. Co do roślinności to już wszystko pozostaje w prywatnym guście każdego z nas. Mogą to być rozmaitego rodzaju kwiaty, krzewiny czy również drzewa. Ale zapewne w każdym ogrodzie będzie trawa. Można go rozkładać z rolki lub wysiać z nasion. Taki trawnik najkorzystniej jest zakładać na wiosnę. Mamy już uroczy, wymarzony ogród, w którym kochamy spędzać czas. Jest on naszą odskocznią od szarej rzeczywistości i miejscem, w którym możemy odpocząć. Aby jednak było tak stale należy o niego dbać przez cały rok. Należy go nawozić, podlewać, kosić trawę, podcinać krzewy i drzewka oraz poprawnie zabezpieczać je na zimę.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj więc dalej projekty ogrodów wrocław o tym punkcie w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Kiedy te wszystkie prace będziemy wykonywać regularnie nasz ogród będzie cudny przez wszystkie cztery pory roku.
Author: M.B