Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Prawie wszędzie słychać wątpliwość: gdzie są Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

Mówi się, że prawdziwych mężczyzn już nie ma. Zewsząd alarmuje się, iż nastała epoka narcyzów, czyli facetów zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich chlubą. Istotnie, że coś uległo zmianie, ale nie jest to tylko wina mężczyzn. Dawniej po prostu życie było mniej skomplikowane, w dzisiejszych czasach zmieniło się sporo rzeczy, a rezultaty są takie, że role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Pomimo tego, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakowoż bardziej elastyczni niż w dawnych czasach.
natura
Author: Future PR
Source: Future PR
W niektórych społecznościach nie do pomyślenia jest, ażeby facet zajmował się domem. Podział jest mało skomplikowany, kobieta siedzi w domu, troszczy się o porządek w domu, odchowuje dzieci, a mężczyzna idzie do pracy i zarabia na dom i utrzymanie rodziny. To sztywne rozumienie ról społecznych powoli zanika, nawet w kulturach bardzo zachowawczych. To nie jest ani wina podkarpackie winnice kobiety, ani mężczyzny, dzieje się najczęściej tak, bo zmianie uległ świat – przede wszystkim ład społeczny. Jeśli istnieje zatrudnienie, lecz dla kobiety, a nie dla mężczyzny to nie da się nic z tym zrobić. Trzeba zaakceptować rzeczywistość.
Po prostu, kobieta idzie pracować,facet zostaje w domu. Proste jak dwa plus dwa. Dawniej rynek pracy był dla kobiet bardziej zamknięty, dzisiaj co prawda, kobiety nie są tak wynagradzane jak mężczyźni, ale i to się powoli zmienia. Cechą ludzką jest przystosowanie się do zmiennych warunków, jeśli nie można tak jak chcemy to należy się przyzwyczaić. Zresztą, co w tym złego, że to kobieta zapozna się trochę ze sferą zawodową, a mężczyzna zajmie się domem i dziećmi, być może dzięki temu oboje będą mieli dla siebie większe pokłady szacunku, dla wykonywanych przez siebie życiowych zadań?

środowisko
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Ponadto, nikt przecież nie chce mężczyzną zabrać męskości. Przecież w dalszym ciągu ojciec może wybrać się z synem za miasto na męską wyprawę. Odziani w odzież myśliwską mogą zapolować, mogą łowić ryby i sprawdzić się w terenie. Mama nie jest zmuszona nagle tego robić, zresztą nawet nie preferowałaby tej formy rozrywki. Mężczyzna choć elastyczny, tak naprawdę zostanie facetem. Tego nic nie zmieni. Osobiście dostrzegam w tym plusy. W przeszłości wszystko było ustalone, role przypisane i może faktycznie ludzie czuli się bezpieczniej, ale jednocześnie mieli mniej wolności. Aktualnie nie jesteśmy spętani w gąszczu krępujących ruchy norm, dzięki czemu mamy więcej możliwości. Kwestią jednak pozostaje inny fakt – bardzo zachowawcze środowiska mają z tym duży problem, dlatego panuje tam pogorszenie relacji na wszystkich poziomach.