Muzyka, kultura i rozrywka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/concertengrotekerkharlingen.com/includes/menu.inc).

Przełom rock&rolla

Niegdyś, ażeby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było nieraz latami wypatrywać upragnionej płyty winylowej. Muzyki niepodobna było kupić w Internecie, zaś sprowadzanie spoza Polski było niezwykle trudne. Duża liczba osób nie posiadała więcej niż kilkadziesiąt albumów w domu. Obecnie jest inaczej. Płyty są bez trudności osiągalne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika jedno kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka okazuje się być dziś bez trudu osiągalna. Można również zgłębiać niezmierzone lądy klasycznego rock&rolla. Tego rodzaju bandy jak the Kinks, czy też Pink Floyd cały czas posiadają dużo do zaoferowania współczesnemu słuchaczowi ((pomocne źródła)). Jeszcze dzisiaj wiele grup z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych kwalifikuje się do ulubionych niejednego młodziana.

rock&roll
Author: Mackenzie Brunson
Source: http://www.flickr.com
Cała historia z rock&rollem jako formą muzyki nie będącą jedynie zapychaczem programów radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu. To w tym mieście czterech początkujących grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po obskurnych knajpach za niewielkie wynagrodzenie. Upłynęło jedynie kilka lat, a the Beatles osiągnęli międzynarodową popularność, a na dodatek odcisnęli stałe piętno w kartach dziejów muzyki. Ich kariera zaczynała się od przebojów, których słuchaczami mogły być jedynie rozwrzeszczane nastoletnie Brytyjki. "Help" oraz wiele innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi bezpośrednio do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi poczęli eksperymentować z kompozycją muzyczną i technologiami nagrań. W ten sposób powstały takie albumy, jak sławna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to utwory inspirują do dziś różnorodnych muzyków na całym świecie. Podobno w swoim czasie byli sławniejsi, niż Jezus chrystus, na pewno natomiast stworzyli dużo tak innowacyjnej, co i pięknej muzyki brzmiącej w głośnikach wielu osób do dziś.

Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie zatrzymały się na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który to niemal totalnie zrezygnował z tworzenia hitów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie stracili przy tym silnej emocjonalności płynącej z ich albumów. Zespół po odejściu pierwszego lidera, chorego na schizofrenię Syda Barretta coraz to głębiej rozwijał tereny narracji muzycznej jakie zapewniają nie tylko zwyczajowe instrumentarium rocka, ale i syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań. Na płycie Dark Side of the Moon oprócz mnóstwa eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli sporo głębokich tematów humanistycznych na poziome wcześniej dostępnym jedynie literaturze pięknej.

Chcemy pokazać Ci nowy artykuł na podobny temat. Liczymy na to, że przypadnie Ci do gustu. Wejdź w link - w nim oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,110.html).


Czas, czy natura człowieka i jego izolacja to problemy przewodnie albumu. Muzyka owego genialnego angielskiego zespołu jest ponadczasowa i każdy powinien go poznać, tak samo jak z resztą the Beatles .